Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 170 357 PLN
ZP.260.18.2026 Dostawa urządzeń i sprzętu medycznego dla SPZOZ w Kościanie w celu zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa udzielania świadczeń zdrowotnych w 2026 roku
Numer referencyjny: ZP.260.18.2026
Zamawiający
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kościanie
Szpitalna 7
64-000 Kościan, Wielkopolskie
NIP: 6981578284
REGON: 411051999
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Część 3
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Konkret Sp. z o.o. Sp. K. | Chełmno | 8751524191 |
| BJESKA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa | Poznań | 7792299980 |
| Aesculap Chifa Sp. z o.o. | Nowy Tomyśl | 7880008829 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Konkret Sp. z o.o. Sp. K. (Chełmno) | Umowa podpisana | 12 809 PLN | 124 999 PLN |
| 2 | BJESKA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (Poznań) | Umowa podpisana | 32 549 PLN | 12 809 PLN |
| 3 | Aesculap Chifa Sp. z o.o. (Nowy Tomyśl) | Umowa podpisana | - | 32 549 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 19 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33192000-2 - Meble medyczne)
Najniższa cena
12 809 PLN
Średnia cena
77 843 PLN
Najwyższa cena
184 550 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| "Olympus Polska Sp. z o.o., " Warszawa | 1 | - | - |
| BJESKA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa Poznań | 1 | 32 549 PLN | 12 809 PLN |
| Aesculap Chifa Sp. z o.o. Nowy Tomyśl | 1 | - | 32 549 PLN |
| Konkret Sp. z o.o. Sp. K. Chełmno | 1 | 12 809 PLN | 124 999 PLN |
| Formed Spółka z o. o. Sp.k. Żywiec | 1 | - | - |
| Formed Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. Żywiec | 1 | - | - |
| EURO-MEBLE Małgorzata Masłoń Katowice | 1 | 81 465 PLN | 81 465 PLN |
| Usługi Branży Metalowej Katarzyna Kotasińska Namysłów | 1 | 184 550 PLN | 184 550 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
ZP.260.18.2026 Dostawa urządzeń i sprzętu medycznego dla SPZOZ w Kościanie w celu zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa udzielania świadczeń zdrowotnych w 2026 roku
2026-08-13 12:27:22Z
ZP.260.18.2026 Dostawa urządzeń i sprzętu medycznego dla SPZOZ w Kościanie w celu zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa udzielania świadczeń zdrowotnych w 2026 roku
2026-08-13 12:27:22Z
ZP.260.18.2026 Dostawa urządzeń i sprzętu medycznego dla SPZOZ w Kościanie w celu zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa udzielania świadczeń zdrowotnych w 2026 roku
2026-08-13 12:27:22Z
SZAFA ENDOSKOPOWA ZESTAW WRAZ Z WYPOSAŻENIEM
2026-06-02 08:24:11Z
Dost.wraz z rozł., wnies., mont.i uruch.oraz podł.do istniej.kan.went.i mediów mebli stalowych, laborat. i aptecznych na potrzeby CZSK w ramach projektu pn. Budowa CZSK w Poznaniu - centr. med.interw.
2026-05-18 09:51:01Z
Zakup mebli medycznych w ramach programu Dostępność Plus dla AOS
2026-04-20 11:10:15Z
Zakup mebli medycznych w ramach programu Dostępność Plus dla AOS
2026-04-20 11:10:15Z
Dostawa rozładow, wnies, montaż i uruchom oraz podłącz do istniej. kanałów wentyl. i mediów mebli płyt. oraz siedz. i krzes., w ramach proj. pn. Budowa CZSK w Poznaniu - cent.med.interw. (etap I CZSK)
2026-04-17 12:31:45Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345451 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
ZP.260.18.2026 Dostawa urządzeń i sprzętu medycznego dla SPZOZ w Kościanie w celu zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa udzielania świadczeń zdrowotnych w 2026 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kościanie
1.3.) Oddział zamawiającego: SPZOZ w Kościanie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411051999
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szpitalna 7
1.5.2.) Miejscowość: Kościan
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-000
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp.spzozkoscian@post.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szpital.koscian.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
ZP.260.18.2026 Dostawa urządzeń i sprzętu medycznego dla SPZOZ w Kościanie w celu zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa udzielania świadczeń zdrowotnych w 2026 roku
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ece1fcd5-a4e0-43c8-8907-2c62c2df7376
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345451
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://spzozkoscian.ezamawiajacy.pl/pn/spzozkoscian/demand/305973/notice/public/details3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://spzozkoscian.ezamawiajacy.pl/pn/spzozkoscian/demand/305973/notice/public/details
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. przy użyciu Platformy zakupowej „e-zamawiający”
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.260.18.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 3
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Pakiet nr 1 Wózek reanimacyjny
4.2.6.) Główny kod CPV: 33192000-2 - Meble medyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Pakiet nr 2 Kardiomonitor
4.2.6.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
33195000-3 - System monitorowania pacjentów
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 3
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Pakiet nr 3 Zestaw pomp infuzyjnych
4.2.6.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
33194110-0 - Pompy infuzyjne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: zgodnie z SWZ
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: zgodnie z SWZ
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
zgodnie z SWZ5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.Zgodnie z art. 107 ust. 3 ustawy – Zamawiający nie wezwie Wykonawcę do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. (jeśli dotyczy)
Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
zgodnie z załącznikiem nr 4 - Projektowane postanowienia umowy7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-28 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://spzozkoscian.ezamawiajacy.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-28 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 16.07.2026
- Termin składania ofert
- 31.07.2026 08:00
- Wartość umowy
- 170 357 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-10-30