Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1301/09

30.09.2009 wyrok
uwzględnione
Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
Meritum

Warunkiem uczestnictwa w przedmiotowym postępowaniu, wskazanym w pkt. 3.1.c siwz, było wykazanie się przez wykonawcę odpowiednim doświadczeniem polegającym na zrealizowaniu w latach 2005 – 2009 co najmniej 3 robót budowlanych o podobnym charakterze, polegających na budowie progu, jazu, grobli o wartości każde co najmniej 242 000 zł brutto....

KIO 897/09|KIO 928/08

27.07.2009 wyrok
oddalone
Kompania Węglowa Spółka Akcyjna
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołujący się posiada interes prawny w uzyskaniu zamówienia uprawniający go do składania środków ochrony prawnej w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy – Pzp. Odwołanie złożone w sprawie o sygn. akt KIO/UZP 897/09 jest bezzasadne. W przedmiotowej sprawie odwołanie zostało poprzedzone protestem wniesionym przez wykonawcę Sodexho Pass Sp. z o.o., w którym protestujący zarzucił zamawiającemu naruszenie: 4) art. 7 ust....

KIO 897/09

27.07.2009 wyrok
oddalone
Kompania Węglowa Spółka Akcyjna
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołujący się posiada interes prawny w uzyskaniu zamówienia uprawniający go do składania środków ochrony prawnej w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy – Pzp. Odwołanie złożone w sprawie o sygn. akt KIO/UZP 897/09 jest bezzasadne. W przedmiotowej sprawie odwołanie zostało poprzedzone protestem wniesionym przez wykonawcę Sodexho Pass Sp. z o.o., w którym protestujący zarzucił zamawiającemu naruszenie: 4) art. 7 ust....

KIO 856 /09

21.07.2009 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Odwołanie jest niezasadne. W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołujący się ma interes prawny w uzyskaniu zamówienia w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, uprawniający go do wnoszenia środków odwoławczych w niniejszej sprawie. Ewentualne uwzględnienie odwołania może bowiem spowodować uznanie oferty odwołującego się za najkorzystniejszą. Izba ustaliła, iż w części I ust. 1 lit....

KIO 832/09

16.07.2009 wyrok
oddalone
Powiat Zielonogórski
Meritum

Odwołanie jest niezasadne. W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołujący się posiada interes prawny w uzyskaniu zamówienia uprawniający go do składania środków ochrony prawnej w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy – Pzp. Ewentualne uwzględnienie odwołania spowodowałoby, że oferta odwołującego się mogłaby zostać uznana za najkorzystniejszą....

KIO 849/09

10.07.2009 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Częstochowa
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Uniwersytet Łódzki w Łodzi, w przetargu nieograniczonym na „dostawę druków studenckich ścisłego zarachowania i innych druków powszechnego użytku dla jednostek Uniwersytetu Łódzkiego” pismem z dnia 22.06.2009 r., wykonawca Firma Poligraficzno-Introligatorska UDZIAŁOWIEC Sp. z o.o., w Olsztynie, wniósł odwołanie od rozstrzygnięcia protestu z dnia 04.06.2009 r....

KIO 459/09

24.04.2009 wyrok
oddalone
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu ograniczonego. Zgodnie treścią ogłoszenia opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 2009/S 13-018488 w dniu 21 stycznia 2009 roku w sekcji III.2.3 pkt 3 wykonawcy biorący udział w postępowaniu winni byli w złożonych wnioskach wykazać, że dysponują 22 osobami z wykształceniem średnim lub wyższym w zakresie geodezji i kartografii, z których 6 posiada uprawnienia zawodowe w zakresie, o którym mowa w art....

KIO 387/09

07.04.2009 postanowienie
odrzucone
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Meritum

Odwołanie polega odrzuceniu na podstawie art. 187 ust. 4 pkt 1 w związku z art. 193 ustawy - Pzp. Stosownie do art. 187 ust. 6 ustawy – Pzp Krajowa Izba Odwoławcza obowiązana jest każdorazowo badać, czy nie zachodzą podstawy do odrzucenia odwołania. Katalog przesłanek skutkujących odrzucenie odwołania zawarty jest w art. 187 ust. 4 ustawy....

KIO 1513/08

13.01.2009 postanowienie
odrzucone
Gmina Miasto Nowy Targ
Meritum

Odwołanie polega odrzuceniu na podstawie art. 187 ust. 4 pkt 8 w związku z art. 184 ust. 1 a ustawy pzp. Stosownie do art. 187 ust. 6 ustawy – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 roku Nr 223, poz. 1655 oraz z 2008 roku Nr 171 poz. 1058) Krajowa Izba Odwoławcza obowiązana jest każdorazowo badać, czy nie zachodzą podstawy do odrzucenia odwołania. Katalog przesłanek skutkujących odrzucenie odwołania zawarty jest w art. 187 ust. 4 ustawy. Zgodnie z art. 187 ust....