Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 5742/25

09.02.2026 postanowienie
umorzone
Akademia Sztuki Wojennej
Meritum

Zamawiający Akademia Sztuki Wojennej z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie na dostawę warzyw i owoców świeżych. Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy ‎ z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 roku, poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 9 października 2025 r. pod numerem 2025/BZP 00465478....

KIO 2674/24

09.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Akademia Sztuki Wojennej
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego zgłosili wykonawcy MBA System Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą ‎ w Warszawie. Zgłoszenie spełniało warunki określone w art. 525 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 966/24

03.04.2024 postanowienie
postanowienie
Akademia Sztuki Wojennej
Meritum

W dniu 25 marca 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie złożone przez wykonawcę W.B. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą B.W. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „odwołujący”) ‎ w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym z negocjacjami fakultatywnymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej „ustawa Pzp”) pn....

KIO 374/24

19.02.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Akademia Sztuki Wojennej
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone p.n. „Zaprojektuj i wykonaj: „Laboratorium – Główne Stanowisko Kierowania Wojewody w budynku nr 25 ", Nr referencyjny nadany sprawie przez zamawiającego: ASzWoj-PK.ZZP.261.90.2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 23.10.2023r. pod numerem 2023/ S 204-640493. Zamawiający w dniu 07-02-24r....

KIO 1212/23

15.05.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Sztuki Wojennej
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów ‎ podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie Zamawiającego ‎ postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp. Przepis ‎ ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego ‎ w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie ‎ odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania ‎ od...

KIO 408/23

24.02.2023 postanowienie
umorzone
Akademia Sztuki Wojennej
Meritum

Akademia Sztuki Wojennej z siedzibą w Warszawie (dalej „zamawiający”), prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w dziedzinie obronności bezpieczeństwa ‎ w trybie przetargu ograniczonego, o wartości wyższej niż progi unijne o których mowa art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., ‎ poz....

KIO 1200/20

20.07.2020 wyrok
uwzględnione
Akademia Sztuki Wojennej
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpił wykonawca AWIMA Sp. j. J.B. W., wnosząc o oddalenie odwołania....

KIO 2175/18

09.11.2018 wyrok
oddalone
Akademia Sztuki Wojennej
Meritum

I. Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi ‎ art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 roku, poz. 1579 ‎ ze zmianami; dalej:„Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 22 października 2018 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu, co Strony potwierdziły na posiedzeniu z ich udziałem....