Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

10 orzeczeń w bazie

KIO 2884/25

13.08.2025 postanowienie
umorzone
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.
Meritum

W prowadzonym przez zamawiającego postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Dostawa wraz z wymianą elektronicznych systemów pokładowych w autobusach marki Solaris U18”, nr postępowania 46/RPP/LB/25, Nr ogłoszenia OJ S 126/2025 04/07/2025 Numer publikacji ogłoszenia: 434275-2025 Data publikacji: 04.07.2025 r. Odwołujący zakwestionował Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia ( „SIWZ”) i Projektu Umowy w ww....

KIO 2121/25

23.06.2025 postanowienie
umorzone
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.
Meritum

Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, o wartości powyżej kwoty progów unijnych, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) - dalej „ustawa Pzp” na zakup i dostawę 90 szt....

KIO 1063/25

10.04.2025 wyrok
oddalone
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że przedmiotem postępowania, zgodnie z opisem zawartym w Rozdziale 4 SWZ są usługi całodobowej ochrony osób i mienia w Oddziałach Przewozów ‎ i Terenach Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o. Zamawiający w SWZ, w Rozdziale 7a przewidział fakultatywne przesłanki wykluczenia wykonawcy z postępowania, opisane w art. 109 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z Informacją z otwarcia ofert z 5 marca 2025 r....

KIO 394/25 | KIO 509/25

04.03.2025 wyrok
uwzględnione
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutów podniesionych w obu odwołaniach nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących ich odrzuceniem , odwołania nie zawierały braków formalnych i mogły zostać rozpoznane merytorycznie. W sprawie o sygn. KIO 394/25 odnosząc się do wniosku zgłoszonego przez Zamawiającego w odpowiedzi na odwołanie o odroczenie rozprawy Izba wskazuje, że Irizar jest wykonawcą, któremu na dzień złożenia odwołania przysługuje status wykonawcy, niezasadne jest w związku z tym...

KIO 565/25

25.02.2025 postanowienie
umorzone
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.
Meritum

Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, zwane dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia na „Całodobową ochronę osób i mienia w Oddziałach Zamawiającego”....

KIO 747/24

18.03.2024 postanowienie
postanowienie
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.
Meritum

W dniu 6 marca 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie plotery.pl Górniak Sp. K., ul. Suwak 4, 02-676 Warszawa zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Obsługę kampanii reklamowych i informacyjnych typu Fullback i Halfback na autobusach Zamawiającego. Nr sprawy 137/PR/AB/23 ”....

KIO 1444/19

08.08.2019 wyrok
oddalone
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść SIWZ, oferty Przystępującego, pisma Zamawiającego z dnia 2 lipca 2019r. wzywającego do uzupełnienia dokumentów i ich wyjaśnienia w trybie przepisu art.26 ust.3 ustawy Pzp, pisma Przystępującego zawierającego wyjaśnienia z dnia 12 lipca 2019r....

KIO 2277/18

20.11.2018 wyrok
oddalone
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.
Meritum

w podobnych okolicznościach wyrok KIO z 21.05.2008 r., sygn. akt: KIO 442/08. Nadto, stwierdził, że Zamawiający określa wymogi, jakim ma odpowiadać efekt prawidłowego wykonania usługi, natomiast ustalenie sposobu i środków niezbędnych dla jej zrealizowania powinno należeć do przyszłego wykonawcy (sygn. akt: KIO 2184/13)....

XXIII Ga 1293/14

30.07.2014 wyrok
oddalone
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.
Meritum

uwzględniające odwołanie i nakazujące zamawiającemu unieważnienie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej oraz odrzucenie oferty przystępującego na podstawie art. 90 ust. 3 pzp. Izba uwzględniając odwołanie i stwierdzając naruszenie przepisów pzp polegające na błędnej ocenie wyjaśnień, a skutkujące nakazaniem zamawiającemu unieważnienia czynności wyboru oferty najkorzystniejszej i odrzucenia oferty przystępującego na podstawie art. 90 ust....

KIO 893/14

03.06.2014 wyrok
uwzględnione
Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający: Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. Warszawa prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego sektorowego na: „Dostawę 10 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich elektrycznych” (dalej jako: „Postępowanie). Nr ogłoszenia o zamówieniu: 2014/$ 025-040110 Odwołujący: Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowie – Osiedlu, ul....