Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

KIO 588/23

15.03.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Ministerstwo Obrony Narodowej
Meritum

postanowienia z dnia 15 marca 2023 r. w sprawie o sygn. akt: KIO 588/23 Zamawiający – Ministerstwo Obrony Narodowej Aleja Niepodległości 218, 00-909 Warszawa, w imieniu i na rzecz którego działa Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych ul. Żwirki i Wigury 9/13, 00-909 Warszawa, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Usługi zarządzania i wsparcia (Inżyniera Kontraktu) w ramach realizacji projektu pn....

KIO 178/23

01.02.2023 wyrok
oddalone
Ministerstwo Obrony Narodowej
Meritum

odwołanie należy oddalić. Ustaleń okoliczności, stanowiących podstawę rozstrzygnięcia, Izba dokonała na podstawie kopii dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, przekazanej przez Zamawiającego do akt sprawy. Krajowa Izba Odwoławcza ustaliła co następuje. W dniu 9 grudnia 2022r., w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego, Odwołujący złożył pismo zawierające wyjaśnienia w zakresie elementów ceny oferty, częściowo obejmując treść tych wyjaśnień zastrzeżeniem tajemnicy przedsiębio...

KIO 2811/22

07.11.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Ministerstwo Obrony Narodowej
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Wobec złożenia przez Odwołującego oświadczenia o wycofaniu złożonego odwołania Izba uznała, że zostało ono skutecznie wycofane przed otwarciem rozprawy zgodnie z art. 520 Ustawy przewidującym, że: „1. Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. 2....

KIO 2192/22

05.09.2022 wyrok
oddalone
Ministerstwo Obrony Narodowej
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na nieuzyskaniu zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpiło Konsorcjum: Bankowe Biuro Podróży Travelbank Sp. z o. o., eTravel S.A....

KIO 1007/22

09.05.2022 wyrok
oddalone
Ministerstwo Obrony Narodowej
Meritum

Wniesione odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie Odwołanie spełnia przesłanki co do merytorycznego rozpoznania zgodnie z art. 530 Pzp, w związku z skutecznym wniesieniem odwołania, związanym z brakiem wyczerpania przesłanek ustawowych wymienionych w art.528 Pzp, co do podstaw odrzucenia odwołania....

KIO 595/18

11.04.2018 wyrok
oddalone
Ministerstwo Obrony Narodowej
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 roku, poz. 1579 ze zm.; dalej: „Pzp” lub „ustawa”), skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 28 marca 2018 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu, co potwierdziły Strony na posiedzeniu z ich udziałem....

KIO 2176/12

25.10.2012 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Obrony Narodowej
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. W dalszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Pzp wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w pr...