Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

28 orzeczeń w bazie

KIO 5826/25

02.02.2026 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 Pzp w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 5606/25

15.01.2026 postanowienie
umorzone
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

postępowanie odwoławcze stało się zbędne, ponieważ czynność Zamawiającego z dnia 19 grudnia 2025 r., polegająca na modyfikacji zaskarżonych w odwołaniu parametrów technicznych, unieważniła czynność, będącą podstawą wniesienia odwołania. Wobec powyższego, w ocenie składu orzekającego, postępowanie odwoławcze stało się zbędne – przedmiot zaskarżenia przestał istnieć. Zamawiający nie uwzględnił odwołania, ale zmodyfikował skarżone odwołaniem wymagania....

KIO 4184/24

02.12.2024 wyrok
oddalone
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

Odwołanie złożyła spółka Odwołująca w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na usługi społeczne i inne szczególne usługi o wartości mniejszej niż równowartość kwoty 750 000 euro, o którym mowa w art. 359 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ) dalej „Ustawa Pzp”/„Pzp”, prowadzonym przez Zamawiającego w trybie podstawowym regulowanym art. 275 pkt 1 ustawy Pzp....

KIO 3857/24

06.11.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji z siedzibą w Warszawie zwane dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. ‎ z 2023 r., poz. 1605 ze zm.) zwanej dalej: „Pzp”, w trybie przetargu nieograniczonego, pn.: Świadczenie usługi wsparcia technicznego dla sprzętu HPE o numerze referencyjnym WZP.2374.1.15.2024 , zwane dalej „postępowaniem”. Ogłoszenie o zamówieniu...

KIO 3464/24

04.10.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji z siedzibą w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Świadczenie usługi wsparcia technicznego dla sprzętu HPE”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 2883/24

30.08.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

Izba stwierdza , że w tej sprawie odwoławczej odwołanie zostało skutecznie wycofane przed terminem posiedzenia i rozprawy z udziałem stron i uczestnika postępowania odwoławczego. Wymaga odnotowania, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy. Cofnięcie odwołania przez Odwołującego, zgodnie art. 568 pkt 1) ustawy Pzp oraz § 13 ust. 1 pkt 6) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r....

KIO 892/24

28.03.2024 postanowienie
postanowienie
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

W dniu 18 marca 2024 r. do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie złożone przez wykonawcę Comarch Polska S.A. z siedzibą w Krakowie (dalej jako „odwołujący”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym ‎ na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej „ustawa Pzp”) pn....

KIO 2978/22

22.11.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

Izba ustaliła, że odwołanie nie podlegało odrzuceniu, spełniało wymogi formalne i możliwe było jego merytoryczne rozpoznanie. Ustalono, że Odwołującemu przysługuje prawo do wniesienia odwołania zgodnie z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, bowiem ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego ustawy Pzp....

KIO 2688/22

28.10.2022 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 2086/22

19.08.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji