Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 339/10

30.03.2010 wyrok
oddalone
PGE Elektrownia Bełchatów S.A.
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Skład orzekający Izby ustalił, że wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego tj. 28 stycznia 2010 roku, którego dotyczy rozpoznawane przez Izbę odwołanie, przed dniem 29 stycznia 2010 r., tj. przed dniem wejścia w życie przepisów ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 223, poz....

KIO 254/10

24.03.2010 wyrok
oddalone
PGE Elektrownia Bełchatów S.A.
Meritum

Odwołujący posiada interes prawny do wniesienia odwołania, ponieważ w przypadku stwierdzenia przez Izbę błędnej oceny wniosku o dopuszczenie do udziału w negocjacjach, Odwołującemu uniemożliwiono by dalszy udział w postępowaniu, w tym złożenie oferty. W związku z powyższym naruszenie przepisów ustawy naruszyłoby interes prawny Odwołującego w uzyskaniu zamówienia....

KIO 285/10

16.03.2010 wyrok
oddalone
PGE Elektrownia Bełchatów S.A.
Meritum

I. PGE Elektrownia Bełchatów S.A. (zwana dalej Zamawiającym), prowadzi postępowanie na wykonanie zamówienia publicznego pn. „Dostawę kamienia wapiennego". Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich z dnia 8 grudnia 2009 r., nr ogłoszenia 2009/S 236-338458 i Zamawiający zamieścił specyfikację istotnych warunków zamówienia (dalej: SIWZ) na swojej stronie internetowej....

II Ca 39/09

23.02.2009 wyrok
oddalone
PGE Elektrownia Bełchatów S.A.
Meritum

Zaskarżonym wyrokiem Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie w sprawie KIO/UZP 1383/08 uwzględniła odwołanie i nakazała Zamawiającemu powtórzenie czynności badania i oceny ofert; kosztami postępowania obciążyła PGE Elektrownia Bełchatów S.A., Rogowiec, ul. Energetyczna 7. Podstawy rozstrzygnięcia KIO stanowiły następujące ustalenia faktyczne i rozważania prawne. PGE Elektrownia Bełchatów S.A....

KIO 1383/08

16.12.2008 wyrok
uwzględnione
PGE Elektrownia Bełchatów S.A.
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba zważyła, co następuje : SIWZ dotycząca przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia składa się z dwóch części: części 1. „Instrukcja dla wykonawców i wymagania formalno-prawne oraz części 2” Umowa wraz z załącznikami”. W części 1 SIWZ w pkt 15 „opis sposobu przygotowania ofert” w ppkt 15.1.1 Zamawiający wskazał iż, „Oferta musi być zgodna z wymaganiami SIWZ i Ustawy....