Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 3695/23

03.01.2024 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Komenda Główna Policji
Meritum

‎ co następuje: Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 poz. 1605 ze zmianami; dalej „ustawa”, „Pzp”) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 8 grudnia 2023 roku od czynności Zamawiającego z dnia 28 listopada 2023 roku....

KIO 2291/23

23.08.2023 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa - Komenda Główna Policji
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 528 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowanego możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, co uprawniało go do złożenia odwołania. Izba ustaliła, że w terminie określonym w art. 525 ust....

KIO 2293/22

12.09.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa - Komenda Główna Policji
Meritum

Izba nie stwierdziła zaistnienia przesłanek odrzucenia odwołania określonych w art. 528 ustawy. Izba oceniła, że odwołujący wykazał przesłanki materialnoprawne dopuszczalności odwoła- nia z art. 505 ust. 1 ustawy. Zgodnie z art. 568 pkt. 2 ustawy Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postano- wienia, w przypadku stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbęd- ne lub niedopuszczalne....

KIO 1269/20

29.07.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Skarb Państwa - Komenda Główna Policji
Meritum

Postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Dostawa policyjnej maski przeciwgazowej pełno twarzowej wraz z 3 filtropochłaniaczami w ilości 1.870 kpl.", nr: 75/Cut/20/KK, zostało wszczęte ogłoszeniem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 26.05.2019 r. pod nr 2020/S 104 - 250147 przez Skarb Państwa - Komenda Główna Policji , ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa zwany dalej: „Zamawiającym”....

KIO 1352/17|KIO 1439/17

03.08.2017 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Komenda Główna Policji
Meritum

takie post ę powanie, cho ć nie naruszaj ą ce prawa, jednak w sposób ewidentny narusza dobre obyczaje kupieckie i nie zasługuje na ochron ę . Spełniona została tak ż e druga przesłanka czynu nieuczciwej konkurencji z art. 3 ust, 1 ww. ustawy, gdy ż działanie odwołuj ą cego naruszało interes innych przedsi ę biorców....

V Ca 3547/13

17.02.2014 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Komenda Główna Policji
Meritum

W dniu 28 października 2013 roku organizator przetargu Skarb Państwa - Komendant Główny Policji wniósł skargę na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej dotyczące zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą „Zakup usługi wsparcia pogwarancyjnego serwerów Super Dome”, które uwzględniało odwołania Qumak SA w Warszawie i Andra sp. z o.o. w Warszawie....

V Ca 1721/09

25.09.2009 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa - Komenda Główna Policji
Meritum

ODPIS Zamawiający Komenda Główna Policji, 02-642 Warszawa, ul. Puławska 148/150 prowadził w trybie przetargu nieograniczonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę 4 pojazdów typu duża więźniarka - numer sprawy FA-861/09. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich w dniu 26 lutego 2009 r. S 39-056860....

KIO 1786/17

wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Komenda Główna Policji
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, wartość szacunkowa kwoty określone której zamówienia przekracza w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....