Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 77/07

17.01.2008 wyrok
oddalone
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie z siedzibą w Krakowie
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Zarzut dotyczący czynności Zamawiającego polegającej na nieuprawnionym odrzuceniu oferty Odwołującego na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp nie znajduje uzasadnienia. Odwołujący, zgodnie z treścią SIWZ (rozdział 3.2, punkt 3.2.3 ), zobowiązany był do wypełnienia formularza oferty oraz załączenia wymaganych przez Zamawiającego dokumentów, w tym harmonogramu rzeczowo-finansowego prac archeologicznych, a następnie do dołączenia wskazanych dokumentów...

KIO 78/07

17.01.2008 wyrok
oddalone
Jednostka Wojskowa 2423
Meritum

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia na „Usługę ochrony obiektów koszarowo - garażowych, osób i mienia w kompleksie koszarowym śagań Las w systemie zmianowym całodobowym realizowanym przez Specjalistyczną Uzbrojoną Formację Ochronną (SUFO)” zawiera, między innymi: 1. w części IV - Kryteria oceny ofert, 2. w części VI - Wymagane dokumenty....

KIO 66/07

17.01.2008 wyrok
oddalone
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Meritum

Odwołujący się posiada interes prawny w korzystaniu ze środków ochrony prawnej w rozumieniu przepisu art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655), zwanej w dalszej treści ustawą Pzp, gdyż w razie skutecznego podważenia czynności Zamawiającego badania i oceny ofert – wybranej oferty, złożonej przez Konsorcjum Sygnity oraz drugiej w kolejności pod względem punktacji, oferty złożonej przez Konsorcjum Intergraph, Odwołujący się mia...

KIO 80/07

17.01.2008 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Zakład Logistyki Materiałowej
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu na zakup dla kopalń JSW S.A. złącz dwujarzmowych i kabłąkowych do łączenia odrzwi z kształtownika V29 oraz V32/V36 w łącznej ilości 333.000 kpl z terminem realizacji 14 miesięcy od daty zawarcia umowy opublikowane zostało na stronie internetowej www.jsw.pl w dniu 20 listopada 2007 roku oraz w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 23 listopada 2007 roku pod numerem 2007-276141....

KIO 58/07

17.01.2008 wyrok
uwzględnione
Polski Komitet Normalizacyjny
Meritum

Izba nie podziela interpretacji Odwołującego odnośnie warunku postawionego w Rozdziale 5 pkt I-2.2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zdaniem Izby, Zamawiający wymagał, aby Wykonawcy składający oferty w przedmiotowym przetargu zrealizowali co najmniej jedno zamówienie polegające na przeprowadzeniu audytów i wdrożeń systemów ISO 20000, co jednoznacznie wynika z treści ww. warunku....