Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

V Ca 620/08

15.05.2008 wyrok
postanowienie
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którego przedmiotem była zakup i dostawa 3000 sztuk komputerów (nr referencyjny sprawy BZP-2610-29/2007), zamawiający dokonał wyboru jako najkorzystniejszej oferty wykonawcy Consortia sp. z o.o. w Warszawie. Wybór tej oferty został oprotestowany przez innego uczestnika przetargu - Intertrading Systems Technology sp. z o.o....

KIO 417/08

15.05.2008 wyrok
oddalone
PPUP Poczta Polska
Meritum

Wykonawca wnoszący odwołanie posiadł interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, uprawniający go do złożenia protestu i odwołania. Wykonawca ten złożył najkorzystniejszą cenowo ofertę w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, przyjmując więc, iż zarzuty podniesione przez niego są zasadne, miałby możliwość, w świetle jedynego kryterium oceny ofert, tj. ceny, na uzyskanie tego zamówienia....

V Ca 871/08

15.05.2008 postanowienie
postanowienie
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Meritum

Odwołanie oferenta podlega odrzuceniu. Stosownie do treści art. 194 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych w postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego o apelacji. Zgodnie, więc z treścią art. 382 kpc sąd drugiej instancji orzeka na podstawie materiału zebranego w postępowaniu w pierwszej instancji oraz w postępowaniu apelacyjnym....

KIO 413/08

15.05.2008 postanowienie
odrzucone
Państwowe Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej „Poczta Polska”
Meritum

Odwołanie (pismo z dnia 30.04.2008 r. złożone w urzędzie pocztowym Będzin 1 w dniu 02.05.2008 r.) podpisane zostało przez Bartosza W., Kierownika Działu Sprzedaży Material Handling Schoeller Arca Systems (strona 10 i 11 odwołania). Do odwołania dołączono m.in. odpis z KRS oraz pełnomocnictwo. Z odpisu KRS nr 0000092726 stan na dzień 21.04.2008 r....

KIO 418 /08

15.05.2008 wyrok
oddalone
Miejski Zarząd Ulic i Mostów
Meritum

: Odwołanie Jana Orfina nie zasługuje na uwzględnienie. Odwołanie Mariana Jankowiaka zasługuje na uwzględnienie. Skład orzekający Izby rozstrzygając zarzuty Jana Orfina co do nieprawidłowości przy kosztorysowaniu szczegółowym cen za poszczególne roboty budowlane przewidziane w siwz ustalił co następuje. W siwz znajdują się następujące zapisy dotyczące kosztorysowania robót : 1. przewidziany zakres robót – wg założeń do kalkulacji jednostkowych ujętych w zał....

KIO 414/08

15.05.2008 wyrok
oddalone
Miasto Płock
Meritum

Oceniając kwestię interesu prawnego Odwołującego we wniesieniu odwołania, Izba uznaje, że wykonawca, który nie został wykluczony z postępowania i którego oferta nie została odrzucona, ma interes prawny w ubieganiu się o udzielenie zamówienia. Fakt, że w chwili obecnej jego oferta nie jest zabezpieczona wadium nie zmienia tej oceny zwłaszcza, że okoliczność braku wadium jest skutkiem zaniechania wezwania przez Zamawiającego do przedłużenia ważności wadium przez tego konkretnego wykonawcę, co może...