Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 1096/08

23.10.2008 wyrok
uwzględnione
Izba Celna w Białej Podlaskiej
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie należy stwierdzić, że skład orzekający uznał, iż Odwołujący posiada interes prawny w składaniu środków ochrony prawnej, o którym to interesie stanowi art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Interpretacja przepisu art. 24 ust....

KIO 1097/08

23.10.2008 wyrok
oddalone
Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Meritum

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, przez Zamawiającego - Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., na „Realizację zespołu zabudowy mieszkań czynszowych Bacieczki V - 2 etap wraz z zagospodarowaniem terenu”, opublikowanym w dniu 11.07.2008r. w Biuletynie Zamówień Publicznych poz. 157756, Wykonawca - Przedsiębiorstwo Budowlane „SZELIGA” Sp. z o.o. (dalej Odwołujący), w dniu 10.09.2008r....

KIO 1092/08

23.10.2008 wyrok
oddalone
PPUP Poczta Polska Centrum Infrastruktury Oddział Regionalny
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. 6 Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług kompleksowego sprzątania i utrzymania czystości obiektów użytkowanych przez zamawiającego wraz z przynależnymi terenami zewnętrznymi, znajdującymi się w Krakowie oraz powiatach: krakowskim, myślenickim, oświęcimskim, suskim, wadowickim, terenie działania CIOR w Krakowie zgodnie z zapisami znajdującymi się w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w SIWZ ( Część I Informacje ogólne pkt 2 ppkt 2.1.) . Z powyższego zapis...

KIO 1073/08

23.10.2008 wyrok
uwzględnione
Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia
Meritum

Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem prawnym w korzystaniu ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi art. 179 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 6 Izba stwierdza, że nie zachodzą przesłanki odrzucenia odwołania, wymienione w art. 187 ust. 4 Pzp. Krajowa Izba Odwoławcza uwzględnia zarzut naruszenia przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r....

X Ga 309/08

23.10.2008 postanowienie
odrzucone
Gmina Wrocław
Meritum

Wyrokiem z dnia 2 września 2008r. Krajowa Izba Odwoławcza w postępowaniu o zamówienie publiczne prowadzone w trybie przetargowym na świadczenie usług przewozowych w ramach miejskiego autobusowego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Wrocław na terenie Wrocławia oraz Gminy Czernica uwzględniła odwołanie, unieważniła czynność wyboru oferty najkorzystniejszej i nakazał zamawiającemu ponowne badanie i ocenę ofert....