Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 1729/09

22.01.2010 wyrok
uwzględnione
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Odwołująca ma interes prawny we wnoszeniu środków ochrony prawnej, ponieważ w konsekwencji uwzględnienia odwołania, i powtórnej oceny ofert, jej oferta miałaby szansę zostać uznana przez Zamawiającego za najkorzystniejszą. 3 W zakresie podnoszonych zarzutów, Izba ustaliła, co następuje: Olga P....

KIO 1696/09|KIO 1716/09|KIO 1725/09

22.01.2010 wyrok
uwzględnione
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu ograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający pismem z dnia 6 października 2009 roku wezwał Odwołującego, w trybie przepisu art. 26 ust....

KIO 1707/09

22.01.2010 wyrok
uwzględnione
Jarocin Sport Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. Krajowa Izba Odwoławcza w pełni popiera stanowisko Odwołującego wskazane w treści protestu, jak i odwołania....

KIO 1887/09

22.01.2010 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Płock
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich, pod numerem 2009/S 176-253971, dnia 12 września 2009 r. Zamawiający w rozdziale V pkt 2.2 lit. a) siwz w celu wykazania przez wykonawcę posiadania doświadczenia zawodowego niezbędnego do wykonania zamówienia wymagał, aby wykonawca zrealizował w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej...

KIO 1695/09

22.01.2010 wyrok
uwzględnione
Publiczny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzkie Centrum Medyczne
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało w Biuletynie Zamówień Publicznych 10 września 2009 r. pod numerem 152801-2009. Zamawiający określił przedmiot zamówienia w rozdziale III ust. 1 siwz jako zakup i dostawę bielizny zabiegowej i obłożeń jednorazowego użytku spełniających założenia jakościowe i techniczne określone w złączniku nr 1 i 1 a do siwz....

KIO 1703/09

22.01.2010 wyrok
uwzględnione
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący wykazał interes prawny do wniesienia odwołania zgodnie z art.179 ust.1 ustawy PZP. Izba nie podzieliła stanowiska Zamawiającego, iż protest wniesiony przez Odwołującego dotyczy treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, a zatem wniesiony jest z przekroczeniem terminu ustawowego....

KIO 1825/09

22.01.2010 wyrok
uwzględnione
Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem prawnym w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Interes prawny Odwołującego w uzyskaniu zamówienia mógłby doznać uszczerbku w sytuacji potwierdzenia się naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp....