Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

IV Ca 1225/09

02.02.2010 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Generalna Dyrekcja Dróg Kraowych i Autostrad w Warszawie
Meritum

Krajowy Izba Odwoławcza wyrokiem z dnia 14 X 20D9r rozpoznając łącznie odwiń ani u - wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia -TPF Planege SA w Lizbonie oraz E#.f. Archileets Sp. z o,a, w Warszawie, a także wspólnie ubiegających się o udzie lenie zamówienia - Zakładów Budownictwa Mostowego Inwestor Zastępczy Sp. z o.o. w Warszawie, SEAEf? Sp. z o.o. w Warszawie, SE MER Jngeneria y Si sicma> SA, Yizeayn, ECM Group Polska Sp. z o.o....

KIO 1894/09

02.02.2010 wyrok
oddalone
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sochaczew Sp. z o.o.
Meritum

Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 187 ust. 4 Pzp. Ustalono również, że Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający go do złożenia protestu i odwołania....

KIO 1747/09

02.02.2010 wyrok
uwzględnione
Centralny Ośrodek Informatyki Statystycznej
Meritum

W pkt 5.5 siwz zamawiający wymagał wykazania, że wykonawca posiada niezbędne doświadczenie do wykonania zamówienia tj. że w okresie ostatnich 3 lat tj. od dnia 1 września 2006 roku do dnia 31 sierpnia 2009 roku, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał minimum 2 zamówienia odpowiadające swoim rodzajem i wartością przedmiotowi zamówienia określonemu w siwz o wartości brutto nie mniejszej niż 400 000 zł....

KIO 1888/09

02.02.2010 wyrok
oddalone
Gmina Opole
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 187 ust. 4 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania oraz, że wypełniono przesłankę interesu prawnego w uzyskaniu zamówienia, określoną w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Nie uwzględniono w tym zakresie wniosku 5 Zamawiającego i Przystępującego, uznać, że ewentualny brak w proteście jakiegoś elementu wynikającego z art. 180 ust....

KIO 1795/09

02.02.2010 wyrok
uwzględnione
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., Zakład Logistyki Materiałowej
Meritum

Skład orzekający Izby w pierwszej kolejności ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 187 ust. 4 Pzp. Ustalono również, że Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes prawny w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający go do złożenia protestu i odwołania....

KIO 1869/09

02.02.2010 wyrok
oddalone
Akademia Górniczo-Hutniczą AGH, Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich, pod numerem 2009/S 129-188189 9 lipca 2009 r. Wyrokiem z 7 października 2009 r. Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania Netline Group Sp. z o. o. z siedziba we Wrocławiu, ComArch S.A. z siedzibą w Krakowie oraz ACTION S.A. z siedzibą w Warszawie i nakazała zamawiającemu dokonanie modyfikacji treści siwz, w zakresie opisu przedmiotu zamówienia....

KIO 1775 /09

02.02.2010 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr. 4
Meritum

W sekcji III.2 ogłoszenia o zamówieniu Zamawiający sformułował warunki udziału w postępowaniu, stanowiąc, że „w postępowaniu mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia, przez co rozumie się, iż: wykonali, a w przypadku świadczeń okresowych lub cią...