Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

X Ga 176/10/za

28.09.2010 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
Meritum

zamawiający nie miał podstaw do wezwania uczestnika do przedłożenia dokumentów, które znajdowały się w ofercie (certyfikaty) i nie zawierały braków, nawet mając na uwadze bliski termin upływu ich ważności. Przedłożona z ofertą dokumentacja potwierdzała natomiast zgodność oferowanych rur z opisem przedmiotu zamówienia....

KIO 1985/10

28.09.2010 wyrok
oddalone
Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało złożone Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej 14 września 2010 roku oraz została przekazana w ustawowym terminie kopia odwołania Zamawiającemu. Izba ustaliła, że zostały wypełnione łącznie przesłanki z art....

KIO 1974/10|KIO 1975/10

28.09.2010 wyrok
oddalone
Centrum Projektów Informatycznych MSWiA
Meritum

odwołania nie zasługują na uwzględnienie. Izba powyższe rozstrzygnięcie oparła na dokumentacji z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nadesłanej do akt sprawy przez Zamawiającego w kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem, w tym w szczególności uwzględniono: - postanowienia SIWZ oraz - treść ofert, złożonych przez 10 wykonawców, których oferty uznano za najkorzystniejsze i które to oferty były kwestionowane w złożonych odwołaniach oraz 15 - zapytanie skierowane do wykonawców w tr...

KIO 1981/10

28.09.2010 wyrok
oddalone
Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołujący się mają interes w uzyskaniu zamówienia uprawniający ich do wnoszenia środków ochrony prawnej na podstawie art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. KIO/1966/10 Odwołanie jest bezzasadne. W ocenie Izby zarzut naruszenia przez zamawiającego art. 24 ust. 1 pkt 8 oraz ust....

KIO 1962/10

28.09.2010 wyrok
oddalone
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z siedzibą w Bełchatowie
Meritum

Zgodnie z treścią art. 87 ustawy Pzp możliwym jest poprawienie w ofercie wykonawcy: oczywistych omyłek pisarskich, oczywistych omyłek rachunkowych, jak również innych omyłek polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujących istotnych zmian w treści oferty....

KIO 1987/10

28.09.2010 wyrok
oddalone
Kompania Węglowa S.A.
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa dwóch ciągników spalinowych do kolejki podwieszanej dla KW S.A. Oddział KWK „Sośnica-Makoszowy.” Postępowanie prowadzone było w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem aukcji elektronicznej. Jedynym kryterium oceny ofert została ustanowiona cena oferty (sekcja IV.2.1 ogłoszenia). W odniesieniu do przebiegu aukcji, zamawiający zamieścił następujące postanowienia....

KIO 1983/10

28.09.2010 wyrok
oddalone
Katowicki Holding Węglowy S.A.
Meritum

Zamawiający - Katowicki Holding Węglowy S.A., z siedzibą w Katowicach prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu ograniczonego, którego przedmiotem jest „dostawa przenośników zgrzebłowych, sekcji obudów zmechanizowanych, kruszarek oraz wyposażenia elektrycznego do eksploatacji w ścianach zawałowych dla KHW S.A. KWK Mysłowice-Wesoła”. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 28 lipca 2010 r....

KIO 1957/10

28.09.2010 wyrok
oddalone
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Meritum

Z analizy treści przedłożonych przez Odwołującego wraz z ofertą Tabel zasięgu dla sektorów jednoznacznie wynika, iż Odwołujący nie spełnił wymogów wskazanych przez 6 Zamawiającego odnośnie zasięgu radarów przy wysokości 2000 stóp. Zaoferował bowiem dla radaru PSR i wysokości 2000 stóp zasięg radaru do odległości 30 NM, podczas gdy Zamawiający wymagał zasięgu radaru do odległości 35 NM....

KIO 1966/10|KIO 1981/10

28.09.2010 wyrok
oddalone
Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołujący się mają interes w uzyskaniu zamówienia uprawniający ich do wnoszenia środków ochrony prawnej na podstawie art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. KIO/1966/10 Odwołanie jest bezzasadne. W ocenie Izby zarzut naruszenia przez zamawiającego art. 24 ust. 1 pkt 8 oraz ust....