Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 2670/10

22.12.2010 wyrok
oddalone
Gminę Strzegowo
Meritum

wypełnione zostały przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 179 ust. 1 ustawy PrZamPubl, tj. posiadanie przez odwołującego interesu w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Szkoda ta wyraża się w utracie korzyści, jakie odwołujący uzyskałby realizując przedmiotowe zamówienie na skutek decyzji zamawiającego o wyborze oferty innego wykonawcy....

KIO 2648 /10

22.12.2010 wyrok
uwzględnione
Urząd Miejski w Sokółce
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia, złożonej oferty Przystępującego, jak również na podstawie złożonych na rozprawie przez strony pism i wyjaśnień Izba postanowiła odwołanie uwzględnić. Odwołanie nie zawierało braków formalnych, wpis został przez Odwołującego uiszczony, zatem odwołanie podlegało rozpoznaniu. Izba nie stwierdziła przesłanek do jego odrzucenia....

KIO 2695/10

22.12.2010 wyrok
uwzględnione
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), w którym zamawiający przewidział aukcję elektroniczną. Zamawiający zastrzegł, że aukcja elektroniczna zostanie przeprowadzona, jeżeli zostaną złożone, co najmniej 3 oferty niepodlegające odrzuceniu....

KIO 2643/10

22.12.2010 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Jastrzębie Zdrój
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 2658/10

22.12.2010 wyrok
uwzględnione
Gminę Miasto Dąbrowa Górnicza - Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych
Meritum

Zamawiający – Gmina Miasto Dąbrowa Górnicza - Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych z siedzibą w Dąbrowie Górniczej prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia, którego przedmiotem są „Usługi utrzymania czystości w budynkach i na terenach Gminy Dąbrowa Górnicza administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 4 listopada 2010 r. pod numerem 357726....

KIO 2687/10

22.12.2010 wyrok
oddalone
Jednostka Wojskowa 3537
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a w przypadku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp poniesie szkodę. Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie....

KIO 2627/10|KIO 2628/10|KIO 2629/10

22.12.2010 wyrok
oddalone
Miasto Łódź, Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna, PKP Polskie Koleje Liniowe Spółka Akcyjna
Meritum

KIO/UZP/2627/10 Odwołanie jest bezzasadne. W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że odwołujący się ma interes prawny w uzyskaniu zamówienia uprawniający go do wnoszenia środków ochrony prawnej w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Izba ustaliła, że zgodnie z sekcją III.2.3 ogłoszenia o zamówieniu wykonawcy biorący udział w postępowaniu winni byli wykazać się między innymi wykonaniem budowy jednego tunelu kolejowego, drogowego lub metra wykonanego metodą odkrywkową o długości nie mniejszej niż...

KIO 2656/10

22.12.2010 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika
Meritum

W pierwszej kolejności Izba ustaliła, że wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy rozpoznawane przez Izbę odwołanie, po dniu 29 stycznia 2010 r., tj. po dniu wejścia w życie przepisów ustawy z dnia 2 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 223, poz. 1778), do rozpoznawania niniejszej sprawy odwoławczej mają zastosowanie przepisy ustawy Pzp w brzmieniu nadanym ww....

KIO 2696/10

22.12.2010 postanowienie
odrzucone
Miasto Jelenia Góra
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że wobec wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy rozpoznawane przez Izbę odwołanie, po dniu 29 stycznia 2010 roku, tj. po wejściu w życie nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 5 listopada 2009 roku o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 206, poz. 1591) – tzw....