Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

6 orzeczeń w bazie

KIO 2674/10

23.12.2010 wyrok
oddalone
Sąd Rejonowy w Białymstoku
Meritum

Zamawiający – Sąd Rejonowy w Białymstoku prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotowej jest „świadczenie usług w zakresie wykonywania prac porządkowo-czystościowych w obiekcie i na terenie Sądu Rejonowego w Białymstoku”. Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2010/S 181-276586 w dniu 17 września 2010 r....

KIO 2667/10

23.12.2010 wyrok
oddalone
Komendę Wojewódzką Policji
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się interesem w rozumieniu art. 179 ust. 1 Prawa Zamówień Publicznych. W przypadku potwierdzenia naruszenia przez Zamawiającego wskazanych wyżej przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, Odwołujący miałby możliwość pozyskania przedmiotowego zamówienia. Izba przychyliła się do stanowiska wyrażonego przez Zamawiającego i Przystępującego....

KIO 2716/10

23.12.2010 postanowienie
odrzucone
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

W przedmiotowym postępowaniu o zamówienie publiczne, w dniu 16 listopada 2010 r. Zamawiający dokonał wyboru jako najkorzystniejszej oferty AB-Micro Sp. z o.o. Drugi z wykonawców, który złożył ofertę – Computex Telecommunication Sp. z o.o. – wniósł 25 listopada 2010 r. odwołanie, w którym zarzucił Zamawiającemu naruszenie: − art. 24 ust. 2 pkt 4 w zw. z art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, przez błędne jego zastosowanie i przyjęcie, że AB- Micro Sp. z o. o....

KIO 2665/10

23.12.2010 wyrok
oddalone
Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi
Meritum

W Rozdziale II pkt 3.1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający zamieścił wymaganie, aby przedmiotem dostawy były wyłącznie produkty dopuszczone do obrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z ustawą o wyrobach medycznych. W Rozdziale IV pkt IV Zamawiający wymagał dołączenia do oferty w zakresie tomografu i wyposażenia aktualnych dokumentów potwierdzających dopuszczenie oferowanego sprzętu do obrotu i używania, jak również dokumentów dopuszczających sprzęt do stoso...

KIO 2692/10

23.12.2010 postanowienie
odrzucone
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.St.Warszawa Spółka Akcyjna
Meritum

udzielone pełnomocnictwo dla Pana Andrzeja A. nie obejmuje swym zakresem upoważnienia do złożenia odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej, a jedynie upoważnia do czynności związanych z przetargiem, czyli do wszelkich czynności przed Zamawiającym. Zgodnie z utrwalonym orzecznictwem sądów powszechnych występowanie przed sądami oraz pozostałymi organami orzekającymi jakim jest również Krajowa Izba Odwoławcza od której orzeczeń przysługuje skarga do sądu okręgowego, jest czynnością przekraczającą zak...

KIO 2665/10

23.12.2010 wyrok
oddalone
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi,
Meritum

W Rozdziale II pkt 3.1 specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający zamieścił wymaganie, aby przedmiotem dostawy były wyłącznie produkty dopuszczone do obrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z ustawą o wyrobach medycznych. W Rozdziale IV pkt IV Zamawiający wymagał dołączenia do oferty w zakresie tomografu i wyposażenia aktualnych dokumentów potwierdzających dopuszczenie oferowanego sprzętu do obrotu i używania, jak również dokumentów dopuszczających sprzęt do stoso...