Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

13 orzeczeń w bazie

V Ca 1468/10

05.01.2011 wyrok
oddalone
Ministerstwo Środowiska Biuro Dyrektora generalnego
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie, ponieważ słuszny jest zarzut odwołującego naruszenia przez zamawiającego art 89 ust 1 pkt 2 pzp. albowiem brak było podstaw do uznania oferty odwołującego za niezgodną z SIWZ i z tego powodu odrzucenia oferty odwołującego. Zamówienie dotyczy bowiem komputerów stacjonarnych i monitorów, w szczegółowym opisie których, zawartym w załączniku nr 1 do SIWZ w pkt 16 zostało wskazane, że zamawiający wymaga, aby jednostki komputerowe zostały wyposażone w pakiet oprog...

KIO 2755/10

05.01.2011 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa – Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia w Warszawie
Meritum

Strona 5 z 8 Biorąc pod uwagę zgromadzony w sprawie materiał dowodowy Izba, działając w trybie określonym w przepisie art. 189 ust. 3 zdanie 2 ustawy stwierdziła, że przedmiotowe odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie przepisu art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy, jako wniesione po upływie terminu określonego w art. 182 ust. 3 pkt 1 ustawy....

KIO 2756/10

05.01.2011 wyrok
uwzględnione
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu
Meritum

6 Sygn. akt KIO 2756/10 Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z 7 września 2010 r. pod nr 2010/S 173-264676, z tym że 2 września 2010 r. Zamawiający przekazał ogłoszenie Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, zamieścił ogłoszenie o zamówieniu na tablicy ogłoszeń w swojej siedzibie oraz na swojej stronie internetowej (www.wss.com.pl), na której udostępnił również s.i.w.z....

KIO 2783/10

05.01.2011 wyrok
oddalone
Elektrownia Wiatrowa Resko Sp. z o.o. Czymanowo
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a w przypadku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp poniesie szkodę. 5 Izba oddaliła wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania ze względu na nieprzekazanie jego kopii Zamawiającemu. W dokumentacji z postępowania znajduje się pismo Zamawiającego z 23 grudnia 2010 r....

KIO 2744/10

05.01.2011 wyrok
uwzględnione
Elektrownia Wiatrowa Resko Sp. z o.o. Czymanowo
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a w przypadku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp poniesie szkodę. 5 Izba oddaliła wniosek Zamawiającego o odrzucenie odwołania ze względu na nieprzekazanie jego kopii Zamawiającemu. W dokumentacji z postępowania znajduje się pismo Zamawiającego z 23 grudnia 2010 r....

KIO 2768/10|KIO 2777/10

05.01.2011 wyrok
oddalone
Gmina Miejska Żywiec
Meritum

Przywoływane w zawiadomieniu o wyniku przetargu i w odwołaniach okoliczności faktyczne dotyczące dokumentów złożonych przez odwołujących wraz z ich ofertami oraz uzupełnianych w odpowiedzi na wezwania zamawiającego, które zostały zreferowane powyżej, odpowiadają rzeczywistemu stanowi faktycznemu sprawy. Odnośnie adekwatnych wymagań siwz obowiązujących w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, Izba ustaliła, iż zgodnie z pkt 4 rozdz....

KIO 2749/10

05.01.2011 wyrok
uwzględnione
Zakład Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień 5 publicznych wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. Krajowa Izba Odwoławcza dopuściła wykonawcę VECTOR sp. z o.o....

KIO 2766/10

05.01.2011 wyrok
oddalone
Gminę Sosnowiec - Miejski Zakład Zasobów Lokalowych
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu zostało przekazane Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich w dniu 12 października 2010 r. oraz opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 16 października 2010 r. pod numerem 2010/S 202- 308240. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia została zamieszczona na stronie internetowej Zamawiającego od dnia 12 października 2010 r. do dnia 23 listopada 2010 r....

KIO 2764/10

05.01.2011 wyrok
uwzględnione
Administracja Domów Miejskich ADM Sp. z o.o.
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest „Wybór usługodawcy w zakresie utrzymania czystości budynków, podwórzy, chodników, placów, utrzymanie czystości i pielęgnacji terenów zielonych w 6 nieruchomościach gminnych zarządzanych przez zamawiającego - Administrację Domów Miejskich ADM Sp. z o. o. w Bydgoszczy. Złożone odwołanie dotyczy części 1 zamówienia (Rejonu Obsługi Mieszkańców nr 1....

KIO 2759/10

05.01.2011 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa reprezentowane przez Zarząd Dróg Miejskich
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia (w częściach, na które złożył oferty), a w przypadku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp poniesie szkodę nie uzyskując zamówienia w części IX (tj. w tej części, w której wybrana została oferta Przystępującego). Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie....