Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

X Ga 186/11

27.05.2011 postanowienie
odrzucone
Miasto Piotrków Trybunalski
Meritum

Postanowieniem z dnia 18 kwietnia 201 Ir. Sąd oddalił wniosek skarżącego o zwolnienie od kosztów sądowych. W związku z tym zarządzeniem skarżący został wezwany do usunięcia braków formalnych skargi poprzez uiszczenie opłaty sądowej od skargi w kwocie 1.277.713 zł - w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe zarządzenie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 22 kwietnia 201 lr....

KIO 1084/11

27.05.2011 postanowienie
odrzucone
Spółka Restrukturyzacyjna Kopalń S.A.
Meritum

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Rekultywacja terenu zwałowiska „A” w Piekarach Śląskich”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.)....

KIO 1006/11

27.05.2011 wyrok
uwzględnione
Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o.
Meritum

Skład orzekający Izby stwierdził, że odwołanie jest zasadne. W pierwszej kolejności skład orzekający Izby wykluczył, że wypełniona została którakolwiek z przesłanek odrzucenia odwołania ustanowiona w art. 189 ust. 2 Pzp. Skład orzekający Izby postanowił dopuścić dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przekazaną przez zamawiającego, potwierdzoną za zgodność z oryginałem oraz dowody złożone podczas rozprawy przez strony....

KIO 1008/11

27.05.2011 wyrok
uwzględnione
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach
Meritum

W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba ustaliła także, że Odwołujący ma interes w złożeniu odwołania. W odwołaniu podnosi on zarzuty dotyczące oferty uznanej przez Zamawiającego jako najkorzystniejsza w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym Odwołujący również złożył swoją ofertę i miałby szanse na uzyskanie zamówienia w przypadku potwierdzenia się...

KIO 1024/11

27.05.2011 wyrok
uwzględnione
Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z 4 stycznia 2011 r. pod nr 2011/S_1-001446, w tym samym dniu Zamawiający zamieścił ogłoszenie o zamówieniu w swojej siedzibie na tablicy ogłoszeń oraz na swojej stronie internetowej (www.ztm.poznan.pl). Następnie dwie zmiany tego ogłoszenia wprowadzone przez Zamawiającego zostały natomiast opublikowane Dziennikach Urzędowych Unii Europejskiej: z 5 stycznia 2011 r....

KIO 1023/11

27.05.2011 wyrok
uwzględnione
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Meritum

odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Izba stwierdziła, że nie zachodzi żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania opisanych w art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Izba stwierdziła także, że Odwołujący ma interes we wniesieniu odwołania w rozumieniu art. 179 ust. 1 i art. 180 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1013/11

27.05.2011 wyrok
uwzględnione
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „dostawę dwóch fabrycznie nowych kompletnych spągoładowarek tego samego typu wraz z niezbędnym wyposażeniem dla JSW S.A. KWK „Borynia-Zofiówka" Ruch Zofiówka." z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2010, Nr 113, poz....