Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 1110/11

07.06.2011 wyrok
uwzględnione
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby wykluczył, iż wypełniona została którakolwiek z przesłanek odrzucenia odwołania ustanowionych w art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. 3 W dalszej kolejności Izba stwierdziła, iż Odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, przysługiwało prawo wniesienia odwołania w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym przez Zamawiającego....

KIO 1105/11

07.06.2011 wyrok
oddalone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie
Meritum

odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Na wstępie Izba stwierdziła, że nie zachodzi żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania opisanych w art. 189 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Izba stwierdziła także, że Odwołujący ma interes we wniesieniu odwołania w rozumieniu art. 179 ust. 1 i art. 180 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1103/11

07.06.2011 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze
Meritum

Odnośnie zarzutu naruszenia art. 67 ust. 1 pkt 1 b ustawy pzp poprzez jego niezastosowanie i zaniechanie udzielenia zamówienia publicznego z wolnej ręki Izba stwierdza, że nie podlega on merytorycznemu rozpatrzeniu z uwagi na podniesienie go z naruszeniem terminu określonego w ustawie (art. 182 w zw. z art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy pzp)....

KIO 1072/11

07.06.2011 wyrok
uwzględnione
Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

W ofertach złożonych w niniejszym postępowaniu niżej wymienieni wykonawcy dokonali zastrzeżenia następujących informacji, jako tajemnicy przedsiębiorstwa: a) wykaz wykonanych/wykonywanych dostaw w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku określonego w pkt. 6.1.1 SIWZ, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz dokumenty potwierdzających ich należyte wykonanie, że wymagane dostawy ujęte w wykazie zostały wykonane lub są wykonywane należycie oraz: Asseco Poland...

KIO 1104/11

07.06.2011 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
Meritum

1. Zamawiający dopuścił możliwość składania ofert częściowych dla trzech części zamówienia. 2. W dniu 17 maja 2011 r. Zamawiający wybrał ofertę najkorzystniejszą w pierwszej części zamówienia; do dnia rozprawy nie rozstrzygnął części drugiej i trzeciej. 3. Rozpatrywane odwołanie dotyczy pierwszej części zamówienia – Odwołujący kwestionuje wynik postępowania w pierwszej części podnosząc, że Przystępujący winien być wykluczony z postępowania we wszystkich częściach z powodu złożenia nieprawdziwych...

KIO 1101/11

07.06.2011 wyrok
oddalone
Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu
Meritum

W pierwszej kolejności Izba stwierdza, iż zgodnie z art. 192 ust.7 ustawy Pzp, Izba orzeka tylko w granicach zarzutów podniesionych w odwołaniu. Orzeczenie z kolei - w tym przypadku wyrok - zgodnie z § 34 ust.1 pkt 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 marca 2010 r. w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań (Dz. Nr 48,poz.280) powinno zawierać rozstrzygnięcie o żądaniach odwołującego....

KIO 1145/11

07.06.2011 postanowienie
odrzucone
Park Przemysłowy w Wałbrzychu Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu. Zgodnie z treścią art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, odrzuceniu podlega odwołanie wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. W myśl art. 182 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób zgodny z wybranym przez zamawiającego sposobem komunikacji (art....

KIO 1102/11

07.06.2011 wyrok
oddalone
Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.
Meritum

W pierwszej kolejności należało wskazać, iż w przedmiotowej sprawie zastosowanie znajdowały przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych dwiema ustawami, tj. z dnia 5 listopada 2009 r. o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2009 r., Nr 206, poz. 1591) oraz z dnia 2 grudnia 2009 r....

KIO 1123/11

07.06.2011 wyrok
uwzględnione
Gdański Uniwersytet Medyczny
Meritum

Szacunkowa wartość zamówienia jest niższa niż kwoty wskazane w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp i wynosi 5 622 653,30 zł, co stanowi równowartość 1 464 614,04 euro. Ogłoszenie o zamówieniu zamieszczono w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 22 kwietnia 2011 roku, pod numerem 123113. W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art....

KIO 1116/11

07.06.2011 wyrok
uwzględnione
Jednostka Wojskowa 4229
Meritum

W pierwszej kolejności skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający go do złożenia odwołania, przy założeniu potwierdzenia się zarzutów. Skład orzekający Izby działając zgodnie z art. 190 ust....