Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

XIX Ga 285/11

20.07.2011 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa- Starosta Tarnogórski
Meritum

Postanowieniem z dnia 1 czerwca 201 lr. Krajowa Izba Odwoławcza umorzyła postępowanie odwoławcze zainicjowane odwołaniem wykonawcy - Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o w Tarnowskich Górach i kosztami postępowania obciążyła Skarb Państwa - Starostę Tamogórskiego wykonującego zadania z zakresu administracji rządowej zasądzając z tego tytułu na rzecz odwołującego kwotę 18.600zł Skargę od tego postanowienia w części dotyczącej rozstrzygnięcia o kosztach postępowania odwoławczego wni...

KIO 1491/11

20.07.2011 postanowienie
odrzucone
Gmina Miejska Legnica
Meritum

Izba z urzędu na posiedzeniu niejawnym dokonała czynności formalnoprawnych i sprawdzających, w wyniku których stwierdziła, że przedmiotowe odwołanie podlega odrzuceniu w oparciu o art. 189 ust. 2 pkt 3 w zw. z art. 182 ust. 1 pkt 2 Pzp. Wartość zamówienia oszacowano na kwotę nieprzekraczającą wyrażonej w złotych równowartości kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp. Izba podnosi, że zgodnie z dyspozycją art. 182 ust....

KIO 1472/11

20.07.2011 wyrok
oddalone
Województwo Łódzkie
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 2010 r., pod numerem 31.03.2010r., numer ogłoszenia 2010/S 63-094394. Wykonawcy zobowiązani byli do sporządzenia załączników nr 4.1. i 5 zgodnie ze wzorami stanowiącymi Załącznik nr 4.1. i 5 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W załączniku nr 4.1. do specyfikacji istotnych warunków zamówienia z uwzględnieniem zmiany dokonanej 13 czerwca 2011 r....

KIO 1424/11

20.07.2011 wyrok
uwzględnione
Sąd Okręgowy w Gdańsku
Meritum

Ogłoszenie o zamówieniu opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 13 maja 2011 r., pod numerem 2011/S 92-150972. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia wskazując jedynie lokalizacje budynków sądów oraz wymogi ochrony przez 24 godziny i datę rozpoczęcia ochrony.W pkt 10 specyfikacji istotnych warunków zamówienia zalecił wykonawcom zdobycie wszelkich informacji (np....

III Ca 389/11

20.07.2011 wyrok
oddalone
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gorlice
Meritum

, że niedokładności oferty złożonej przez Wykonawcę nie były tego rodzaju aby można było stwierdzić, że oferta ta w rozumieniu art. 89 ust. 1 pkt nie odpowiada treści pkt 5. 2 SIWZ. Zgodnie z przedmiotowym zapisem SIWZ od potencjalnych wykonawców w zakresie wiedzy i doświadczenia zawodowego wymagano: zrealizowania minimum 2 przedsięwzięć zrealizowanych w okresie ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadającym swoim rodzajem robotom budow...

KIO 1463/11

20.07.2011 wyrok
uwzględnione
Gmina Miejska Tczew – Prezydent Miasta Tczewa, Urząd Miejski w Tczewie
Meritum

: Izba nie dopatrzyła się zaistnienia przesłanek określonych w art. 189 ust. 2 ustawy, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania. Izba uznała, że odwołujący ma interes w uzyskaniu zamówienia, gdyż jest wykonawcą działającym na rynku usług przewozowych, pobrał siwz, a kwestionując postanowienia siwz w zakresie niejednoznaczności i nie wyczerpującego charakteru opisu przedmiotu zamówienia zmierza do zapewnienia sobie możliwości złożenia oferty i uzyskania zamówienia....

KIO 1442/11

20.07.2011 wyrok
uwzględnione
Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy
Meritum

Odwołanie jest zasadne w części żądania wykreślenia w pkt. 3.7 wymogu świadczenia usługi prania zgodnie z wymogami normy ISO 9001 w zakresie wypożyczania bielizny dla jednostek służby zdrowia i branży medycznej oraz wykreślenia w załączniku Nr 11 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia w opisie fartucha chirurgicznego (zielonego) wielorazowego użytku przeznaczonego do zabiegów wysokiego ryzyka parametru odporności na przenikanie cieczy min. 900 cm H 2 O....

KIO 1438/11

20.07.2011 wyrok
uwzględnione
Skarb Państwa – Główny Geodeta Kraju w imieniu, którego działa Główny Urząd Geodezji i Kartografii
Meritum

Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia, przy założeniu potwierdzenia się zarzutów. Zdaniem Izby, oferta Odwołującego, biorąc pod uwagę obowiązujące w postępowaniu kryteria oceny ofert, tj....