Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

V Ca 3117/11

22.03.2012 postanowienie
odrzucone
Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie
Meritum

Skarga podlega odrzuceniu. Zarządzeniem z dnia 10 stycznia 2012 r. (k. 394), a doręczonym w dniu 12 stycznia 2012 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k. 396) skarżący wezwany został do uzupełnienia braków formalnych skargi, tj. do uiszczenia opłaty w wysokości 75.000 zł w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższego zobowiązania skarżący nie wykonał. Z tych względów Sąd Okręgowy na mocy art. 198e ust....

KIO 471/12

22.03.2012 wyrok
oddalone
TAURON Wytwarzanie S.A.
Meritum

W części II SIWZ „Część techniczna", II.2 „Wymagania techniczne Zamawiającego (docelowo Załącznik nr 2A do Kontraktu)" załącznik A5 „Wymagania techniczne dla Przedmiotu Kontraktu i jego głównych komponentów" w punkcie 3.2.1. Zamawiający postanowił: „Wykluczamy z zastosowania rozwiązania nie posiadające referencji" Zaś w część II.3 SIWZ „Wymagania ogólne odnośnie zawartości części technicznej oferty" w punkcie 2....

V Ca 369/12

22.03.2012 postanowienie
odrzucone
miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Skarga podlega odrzuceniu. Nie ulega wątpliwości, że obowiązek jednoczesnego przesłania odpisu skargi do sądu jej przeciwnikowi jest wymogiem formalnym, od spełnienia którego uzależniona jest skuteczność wniesienia skargi (art. 198 b ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych). Skoro w niniejszej sprawie przeciwnikiem jest miasto stołeczne Warszawa, który reprezentowany jest przez pełnomocnika, to zgodnie z art....

KIO 473/12

22.03.2012 wyrok
uwzględnione
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, iż odwołujący wypełnia przesłanki, określone w art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniające do wniesienia odwołania. Izba uznała za skuteczne przystąpienie wykonawcy MELBUD S.A. do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego. Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 2 Pzp zamawiający odrzuca ofertę jeśli treść oferty nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 pkt 3 Pzp....

KIO 489/12

22.03.2012 wyrok
uwzględnione
Elektrownia Ostrołęka S.A.
Meritum

Zamawiający – Elektrownia Ostrołęka S.A. z siedzibą w Ostrołęce prowadzi postępowanie, w trybie negocjacji z ogłoszeniem, którego przedmiotem jest „Przebudowa układu infrastruktury kolejowej dla obsługi Elektrowni Ostrołęka C”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 1 marca 2012 r., pod numerem 2012/S 42-068889....

KIO 466/12

22.03.2012 wyrok
uwzględnione
Gmina Popów
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Następnie Izba stwierdziła, że Odwołujący, wnosząc przedmiotowe odwołanie w dostateczny sposób wykazał swój interes w złożeniu niniejszego środka ochrony prawnej w rozumieniu przepisu art. 179 ust....

KIO 480/12

22.03.2012 wyrok
uwzględnione
Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator Spółka Akcyjna w Konstancinie-Jeziornej
Meritum

Odwołanie jest zasadne. W pierwszej kolejności Izba uznała, że odwołujący się ma interes w uzyskaniu zamówienia uprawniający go do wnoszenia środków ochrony prawnej w rozumieniu art. 179 ust. 1 ustawy Pzp. Izba wskazuje, że ustawodawca w art. 93 ust. 1 i 1a ustawy Pzp określił przesłanki, na podstawie których zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego....