Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

SO V Ca 533/13

03.06.2013 wyrok
oddalone
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia
Meritum

Zamawiający - Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego na: „Zaprojektowanie, realizacja i nadzór gwarancyjny systemów „Szyna Usług" oraz „Systemu Administracji". Pismem z dnia 12 października 2012 r. Zamawiający poinformował Odwołujących o wynikach oceny ofert oraz o wyborze oferty najkorzystniejszej....

KIO 1161/13

03.06.2013 postanowienie
odrzucone
Kompania Węglowa S.A.
Meritum

Izba na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron i uczestników dokonała czynności formalnoprawnych i sprawdzających dotyczących ustalenia terminowości wniesionego środka ochrony prawnej w wyniku, których stwierdziła, że przedmiotowe odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie przepisu art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy - Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej ustawą Pzp....

KIO 1178/13

03.06.2013 wyrok
oddalone
Gmina Kielce
Meritum

Odwołujący wskazujący na naruszenie przez zamawiającego art. 7 ust. 1 oraz art. 29 ust. 1 i 2 Pzp wykazał przesłanki dopuszczalności odwołania wskazane w art. 179 ust. 1 Pzp. Okoliczności faktyczne powołane w odwołaniu nie są sporne między stronami. Przedmiotem sporu jest ocena na gruncie ustawy postanowienia załącznika Nr 1 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, pkt I ust. 4. Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie....

V Ca 533/13

03.06.2013 wyrok
oddalone
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia
Meritum

dokumenty załączone do oferty nie mogły być pominięte w toku oceny oferty, gdyż zawierały informacje o parametrach urządzeń. Mogły one zastępować oświadczenie wykonawcy o parametrach sprzętu deklarowanych przez producenta. Uwzględniając okoliczność, iż Odwołujący określił zaoferowane urządzenia wielofunkcyjne przez wskazanie ich producentów oraz modeli, przedłożone dokumenty dostarczały informacji o ich parametrach, a ewentualne wątpliwości Zamawiającego mogły być rozwiane w drodze wystąpienia o...