Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

XIX Ga 472/13

22.08.2013 postanowienie
odrzucone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chorzowie
Meritum

Wyrokiem z dnia 18 czerwca 2013 r. Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie wykonawcy Telekomunikacji Polskiej SA w Warszawie i nakazała zamawiającemu - Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chorzowie w zakresie części pierwszej zamówienia unieważnienie czynności wyboru najkorzystniejszej oferty oraz wykluczenie z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego odwołującego oraz ponowne badanie i ocenę ofert z udziałem oferty wnoszącego odwołanie oraz orzekła o kosztach postępowania...

KIO 1880/13

22.08.2013 wyrok
uwzględnione
PGE Energia Odnawialna S.A.
Meritum

Zamawiający PGE Energia Odnawialna S.A. z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie, w trybie przetargu ograniczonego, którego przedmiotem jest dostawa montaż i uruchomienie turbin wiatrowych o łącznej mocy 90 MW dla projektu Lotnisko. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 29 stycznia 2013 r., pod numerem 2013/S 020-031633....

KIO 1929/13

22.08.2013 wyrok
uwzględnione
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Meritum

pełną aktualność na gruncie obecnie obowiązujących przepisów prawa. Tak więc Zamawiający przede wszystkim powinien dokonać oceny, jaki charakter ma zastrze ona informacja. Następnie powinien mieć pewność, e informacje zastrze one jako tajemnica przedsiębiorstwa są takimi informacjami, które są nieznane ogółowi osób, które ze względu na prowadzoną działalność są zainteresowane jej posiadaniem, jak równie , czy przedsiębiorca – dysponent informacji wyra a wolę, by dana informacja pozostała tajemni...

KIO 1908/13

22.08.2013 wyrok
uwzględnione
Powiat Kłodzki reprezentowany przez Zarząd Powiatu Kłodzkiego
Meritum

potwierdził się zarzut nieuprawnionego wykluczenia Odwołującego z postępowania na podstawie artykułu 24 ust. 2 pkt 3 i 4 ustawy Prawo zamówień publicznych. Z powy szych bowiem ustaleń wynika przede wszystkim, e Odwołujący samodzielnie dokonał modernizacji trzech obrębów w siedzibie Zamawiającego. Potwierdzają to arach....