Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

4 orzeczeń w bazie

KIO 2919/13

08.01.2014 wyrok
oddalone
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie
Meritum

powy szy wymóg rozumieć nale ało poprzez fakultatywne wykazanie spełniania omawianego wymogu, tj.: - poprzez wykazanie, e oferowane wózki obrotowe: toczne i napędowe o rozstawie osi w wózku 1800 mm, są podzespołem sprawdzonym eksploatacyjnie w przynajmniej pięciu eksploatowanych tramwajach (3-członowych, na czterech wózkach obrotowych), przed upływem terminu składania ofert i w tym zakresie nale ało wypełnić wiersze 1 i 2 tabeli z załącznika Nr 6 do s.i.w.z., lub - poprzez wykazanie, e oferowane...

KIO 2963/13

08.01.2014 wyrok
oddalone
Centralne Biuro Antykorupcyjne
Meritum

Zamawiający – Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „usługę serwisu i aktualizacji systemu wraz ze wsparciem konsultantów dla wdro onego u zamawiającego systemu klasy ERP w okresie 24 miesięcy” na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), w trybie przetargu nieograniczonego. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 15 października 2013 r....

X Ga 652/13

08.01.2014 wyrok
postanowienie
Zakład Wodociągów i Kanalizacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

przystępujący skutecznie przystąpił do postępowania odwoławczego po stronie odwołującego, mimo zgłoszonej przez zamawiającego opozycji, w której wskazywał on na brak interesu w przystąpieniu po stronie odwołującego. W ocenie Izby interes, o którym mowa w art, 185 ust 3 Prawa zamówień publicznych w rozstrzygnięciu odwołania na korzyść strony, po której zgłaszający przystąpienie deklaruje uczestnictwo w postępowaniu, nie może być utożsamiany jedynie z „interesem w uzyskaniu zamówienia", o którym m...

KIO 2961/13

08.01.2014 wyrok
oddalone
"Nowy Szpital Wojewódzki" Sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający w rozdziale 7 dział B SIWZ zawarł postanowienie, zgodnie z którym „wykonawca wykazując spełnianie warunku udziału w postępowaniu (opisanego w Rozdziale 6 ust. 2 SIWZ) mo e polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezale nie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków....