Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

KIO 802/14

07.05.2014 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

analiza cen ofert zło onych w przedmiotowym postępowaniu, z których wszystkie były ni sze od szacunkowej wartości zamówienia, równie nie uzasadniała twierdzenia, e cena zaoferowana w przedmiotowym postępowaniu przez przystępującego odbiega od realiów rynkowych i nie pozwoli wykonawcy na prawidłową realizację zamówienia. Fakt, i cena oferty jest ni sza od cen innych ofert zło onych w postępowaniu nie jest wystarczający do uznania, e zaoferowana cena jest ra ąco niska....

KIO 798/14

07.05.2014 wyrok
uwzględnione
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
Meritum

Zamawiający Okręgową Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu z siedzibą przy ulicy Gronowej 22, 61-655 Poznań prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na usługę przeprowadzenia standaryzacji przez ankieterów w Projekcie VII „Budowa banków zadań” Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 25 lutego 2014 roku pod numerem 2014/S 039-064862....

KIO 809/14

07.05.2014 wyrok
uwzględnione
Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu
Meritum

takie ukształtowanie przedmiotu zamówienia w zakresie ilościowym jest niezgodne z art. 29 ust. 1 ustawy Pzp, który zobowiązuje do opisania przedmiotu zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń oraz z uwzględnieniem wszystkich wymagań i okoliczności mogących mieć wpływ na sporządzenie oferty....

KIO 796/14

07.05.2014 wyrok
uwzględnione
PGE Dystrybucja S.A.
Meritum

pkt 1 ppkt 5) Załącznika nr 1 do SIWZ (w odwołaniu błędnie wskazano pkt 4.5) i wskazana tam wartość odnosi się jedynie do szyny głównej, nie odnosi się natomiast i nie mo e odnosić do szyny neutralnej. O powy szym przesądza wykładnia systemowa i celowościowa całości SIWZ, słu ąca ustaleniu racjonalnej i sensownej treści tego dokumentu, m.in. przez usuwanie sprzeczności w nim zawartych. W związku z faktem, i w pkt 7) lit a) (str. 19 Zał....

KIO 795/14

07.05.2014 wyrok
uwzględnione
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie z siedzibą w Staszowie
Meritum

wykonawca nie wykazał, e ma interes w uwzględnieniu odwołania. Oferta Hewanag zawiera najwy szą spośród czterech zło onych ofert. W takiej sytuacji uwzględnienie odwołania, które spowodowałoby anulowanie odrzucenia oferty z najni szą ceną, trudno uznać za korzystne dla zgłaszającego przystąpienie. Z treści przystąpienia wynika, e wykonawca zdaje sobie z tego sprawę, gdy chciałby zgłosić przystąpienie do odwołania w takim 7 Sygn....