Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

5 orzeczeń w bazie

XXIII Ga 924/14

16.07.2014 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. w Warszawie
Meritum

wykluczenie KZA na podstawie art 24 ust 2 pkt 2 p.z.p. wyłącznie z powodu wpłynięcia zgody na przedłużenie terminu związania ofertą dwa dni po upływie tęgo terminu za rozszerzającą wykładnię powołanego przepisu oraz wyraz nieuzasadnionego rygoryzmu i fo rmalizm u zamawiającego. W dniu 16 grudnia 2013 r....

V Ca 1772/14

16.07.2014 postanowienie
oddalone
Skarb Państwa - Inspektorat Uzbrojenia w Warszawie
Meritum

m w sprawie V Ca 1772/14. Z upoważnienia Kierownika Sekretariatu sekretarz sądowy Anna Misiejuk Pismo nie wymaga podpisu własnoręcznego na podstawie §19 ust. 4 zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 grudnia 2003 r. w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów sądowych oraz innych działów administracji sądowej jako właściwie zatwierdzone w sądowym systemie teleinformatycznym....

KIO 1308/14

16.07.2014 wyrok
uwzględnione
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
Meritum

Odwołanie zostaje uwzględnione, chociaż tylko jeden z podniesionych zarzutów Izba uznała za zasadny. W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. a odwołujący jak i przystępujący wykazali się interesem w złożeniu środków ochrony prawnej....

KIO 1361/14

16.07.2014 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Zamawiający PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Wykonanie projektów, pozyskanie decyzji administracyjnych oraz wykonanie planowania radiowego dla podsystemów radiowych systemu ERTMS/GSM-R realizowanych w ramach projektu POiŚ 7.1 – 36.2 „Budowa infrastruktury systemu GSM-R na liniach kolejowych zgodnych z harmonogramem NPW ERTMS, Faza I – Prace Przygotowawcze”....

KIO 1366/14

16.07.2014 wyrok
uwzględnione
Tauron Dystrybucja S.A. w Krakowie, Oddział w Tarnowie
Meritum

Stan faktyczny sprawy został wyczerpująco i zgodnie z rzeczywistością przytoczony w treści odwołania (zreferowanej powyżej) i jest pomiędzy stronami bezsporny. W szczególności zamawiający przyznaje, iż w przypadku uznania dokonanego przez Odwołującego uzupełnienia dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu za dopuszczalne (tj....