Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1091/17|KIO 1081/17|KIO 1084/17

19.06.2017 wyrok
oddalone
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełniają określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. mają interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez nich szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia....

KIO 1081/17|KIO 1084/17|KIO 1091/17

19.06.2017 wyrok
uwzględnione
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełniają określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. mają interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez nich szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia....

KIO 1112/17

19.06.2017 wyrok
oddalone
TAURON Dystrybucja S.A.
Meritum

Zamawiaj ą cy: TAURON Dystrybucja S.A. z siedzib ą w Krakowie prowadzi post ę powanie o udzielenie zmówienia publicznego sektorowego w trybie przetargu nieograniczonego na „Dostaw ę statycznych bezpo ś rednich 1-fazowych i 3-fazowych liczników energii elektrycznej (POST Ę POWANIE nr 1)”. Zamówienie zostało podzielone na dwie cz ęś ci - Zadania nr 1 (liczniki 1 – fazowe) oraz Zadania nr 2 (liczniki 3 - fazowe). W dniu 8 lutego 2017 r....

KIO 1058/17

19.06.2017 wyrok
uwzględnione
Komenda Główna Policji
Meritum

Izba stwierdziła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których stanowi przepis art. 189 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych wymaganych przy procedurze, wartość szacunkowa kwoty określone której zamówienia przekracza w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych....

KIO 1836/17

19.06.2017 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S. A.
Meritum

Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ze względu na brak przesłanek uzasadniających odrzucenie odwołania Izba przeprowadziła rozprawę merytorycznie je rozpoznając. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1084/17

19.06.2017 wyrok
oddalone
Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełniają określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. mają interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez nich szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia....

KIO 1092/17

19.06.2017 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe S. A.
Meritum

3 Odwołanie, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu.. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał Zamawiającemu kopię niniejszego odwołania. Ponadto Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1065/17

19.06.2017 wyrok
oddalone
Polskie Radio S.A
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zwanej dalej SIWZ, ofert Przystępujących: B. Sp. z o.o. z siedzibą w W. i wykonawcy: A. Sp. z o.o. z siedzibą w W. oraz wykonawcy: T. Ł. S. z siedzibą w R., odwołania, zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszych ofert z dnia 18 maja 2017r., odpowiedzi Zamawiającego na odwołanie z dnia 14 czerwca 2017r....

KIO 1110/17

19.06.2017 wyrok
oddalone
ENEA Operator Sp. z o. o.
Meritum

Wskazując na art. 179 ust. 1 ustawy pzp Krajowa Izba Odwoławcza stwierdza, że odwołujący winien wykazać, że ma realną szansę na uzyskanie zamówienia, której to szansy będzie bronił składając odwołanie tj. że w wyniku uwzględnia zarzutów podniesionych w odwołaniu, w sprawie niniejszej oferta odwołującego będzie ponownie podlegać ocenie jako niesłusznie odrzucona przez zamawiającego....