Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

7 orzeczeń w bazie

KIO 206/19

15.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o.
Meritum

Postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pn. „ Usługa przygotowania, transportu i dostarczania posiłków na oddziały szpitalne” - znak postępowania 02-DZP-2019 (dalej „Postępowanie” lub „Zamówienie”), ‎ o wartości nie przekraczającej kwot wskazanych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz....

KIO 200/19

15.02.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Andrychów
Meritum

Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem posiedzenia, a jako że nie zgłoszono przystąpień po stronie Zamawiającego, stwierdziła, iż zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego ‎ i, zgodnie z przepisem art. 186 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, orzekła jak ‎ w sentencji. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 186 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz § 5 ust....

KIO 157/19

15.02.2019 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Meritum

Odwołanie nie podlega uwzględnieniu. Pierwszy z zarzutów naruszenia art. 91 ust. 1 w zw. z art. 24 ust. 1 pkt 12, art. 24 ust. 4, art. 22 ust. 1 pkt 2 oraz w zw. z art. 22 ust. 1b pkt 3 ustawy Pzp Odwołujący oparł na twierdzeniu, że dokonanie wyboru oferty ProKoncept jako oferty najkorzystniejszej narusza wskazane przepisy, albowiem ten wykonawca nie wykazał spełnienia warunku udziału w Postępowaniu dotyczącego posiadania zdolności technicznej w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonani...

KIO 166/19

15.02.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza - Radeckiego we Wrocławiu
Meritum

Zamawiający, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza – Radeckiego we Wrocławiu, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą Całodobowa ochrona osób i mienia w USK na okres 36 miesięcy. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ‎ w dniu 22 listopada 2018 roku pod numerem 2018/S 225-514961....

KIO 176/19

15.02.2019 wyrok
oddalone
Politechnika Śląska
Meritum

Izba ustaliła, że odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 Pzp, stanowiącego, ‎ że „Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia ‎ przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy”, przysługiwało uprawnienie do wniesienia odwołania....

KIO 192/19

15.02.2019 wyrok
oddalone
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , ( Dz. U. z 2018 r. , poz. 1986 z późn. zm. ), w brzmieniu po nowelizacji dokonanej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2016.1020), zwanej dalej „Ustawą”....

KIO 183/19

15.02.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Miasta Tychy Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach
Meritum

Zamawiający  Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach  prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Utrzymanie parków, zieleń i infrastruktury miejskiej na terenie miasta Tychy w okresie 2019-2020. W dniu 1 lutego 2019 r. wykonawca BIO-EKOS Sp. z o.o. Sp.k. wniósł odwołanie wobec treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Odwołujący zarzucił Zamawiającemu naruszenie przepisów: 1) art. 29 ust. 1 w wz. z art....