Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 496/19

02.04.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

Odwołujący złożył odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę urządzeń medycznych; numer sprawy: 15/ZP/2019 Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 12.03.2019 roku pod numerem 2019/S 050-114 316. Pismem z dnia 27 marca 2019 roku zamawiający złożył odpowiedź na odwołanie, w której uwzględnił w całości zarzuty podniesione w odwołaniu....

KIO 491/19

02.04.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Katowickie Centrum Onkologii
Meritum

Katowickie Centrum Onkologii z siedzibą w Katowicach, dalej „Zamawiający”, prowadzi ‎ w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ‎ na zakup i dostarczenie wyposażenia Pracowni Histopatologii dla diagnostyki chorób ‎ nowotworowych Katowickiego Centrum Onkologii. Postępowanie to prowadzone jest ‎ na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ‎ (Dz. U. z 2018 r. poz....

KIO 481/19

02.04.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Szpital Powiatowy w Radomsku
Meritum

Zamawiający – Szpital Powiatowy w Radomsku – prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa rękawic medycznych - procedura powtórzona”, numer referencyjny (oznaczenie sprawy): 95/2018, na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawa Pzp” lub „ustawa”. Wartość zamówienia jest mniejsza niż kwota określona w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp....

KIO 480/19

02.04.2019 wyrok
uwzględnione
Szpital Murcki Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie zasługuje na uwzględnienie.     Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia niniejszego odwołania, stosownie do art. 179 ust. 1 Pzp. Oferta Odwołującego została sklasyfikowana przez Zamawiającego na trzeciej pozycji w rankingu ofert, a zatem uwzględnienie odwołania, obejmującego zarzuty zgłoszone wobec dwóch ofert poprzedzających w rankingu ofertę Odwołującego, będzie skutkowało powtórzeniem czynności badania i oceny ofert oraz czynności w...

KIO 492/19

02.04.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II
Meritum

jak wyżej zostało wskazane, powyższe jest równoważne z rezygnacją z prawa do wniesienia sprzeciwu wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu. Dostrzeżenia wymaga, że posiedzenie z udziałem stron i uczestników postępowania jest tą fazą postępowania odwoławczego, która bezpośrednio poprzedza rozprawę....

KIO 474/19

02.04.2019 wyrok
uwzględnione
Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie
Meritum

W pierwszej kolejności Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Ponadto Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 179 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia przez niego szkody z uwagi na kwestionowane czynności zamawiającego. Odnosząc się do zarzutu dotyczącego treści § 2 ust....

KIO 471/19

02.04.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Miasta Toruń
Meritum

Postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego prowadzone trybie przetargu nieograniczonego na: „Poprawa infrastruktury przystanków autobusowych w Toruniu poprzez budowę systemu informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym oraz modernizację przystanków", znak sprawy: 184/2018 , zostało wszczęte ogłoszeniem w Dzienniku Urzędowym Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich za numerem 2018/S 243 - 554735 z 18.12.2018 r. , przez Gminę Miasto Toruń , Wały gen....

KIO 508/19

02.04.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa – Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Meritum

Skarb Państwa – Główny Inspektorat Transportu Drogowego (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na kompleksową usługę wydruku, konfekcjonowania i wysyłki korespondencji do użytkowników Krajowego Systemu Poboru Opłat. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 poz. 1986 ze zm.), zwanej dalej: „ustawa Pzp”....