Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 774/19

13.05.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Komenda Wojewódzka Policji
Meritum

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie (dalej: „ Zamawiający ”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.), zwanej dalej „ ustawa Pzp ”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn....

KIO 839/19

13.05.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Morskie Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmacha
Meritum

Izba ustaliła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 189 ust. 2 ustawy. Izba oceniła, że odwołujący wykazał, iż posiada interes w uzyskaniu zamówienia i może ponieść szkodę w związku z potencjalnym naruszeniem przez zamawiającego przepisów ustawy, czym została wypełniona przesłanka materialnoprawna z art. 179 ust. 1 ustawy. Przepis art. 186 ust....

KIO 793/19

13.05.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego
Meritum

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zakup modułów oprogramowania HIS do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej oraz realizacji e-usług wraz ze sprzętem i bazą danych. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 poz....

KIO 820/19

13.05.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Urząd Dozoru Technicznego
Meritum

Urząd Dozoru Technicznego z siedzibą w Warszawie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Świadczenie usługi transmisji danych w sieci WAN i dostępu do internetu przez okres 40 miesięcy”, nr referencyjny: ZP-DI-45/18. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 23 kwietnia 2019 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod nr 2019/S 079- 190281....

KIO 769/19

13.05.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Enea Elektrownia Połaniec S.A.
Meritum

Enea Elektrownia Połaniec S.A. (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia na usługi pn. „Poprawa efektywności energetycznej wytwarzania energii elektrycznej i ciepła poprzez modernizację pomp wody chłodzącej w Enea Połaniec S.A.”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2018 poz. 1986), zwanej dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 794/19

13.05.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Wojewódzka Policji
Meritum

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.), zwanej dalej „ustawa Pzp”, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn....

KIO 699/19

13.05.2019 wyrok
uwzględnione
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Meritum

Izba dopuściła jako dowód w sprawie dokumentację postępowania odwoławczego o Sygn akt KIO 366/19. Izba ustaliła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 Pzp. Izba stwierdziła jednakże, iż w odniesieniu do jednego z zarzutów odwołania dotyczącego wykazu usług tj. zaniechania wykluczenia konsorcjum Softiq na podstawie art....

KIO 764/19

13.05.2019 wyrok
oddalone
PKP Intercity Spółka Akcyjna
Meritum

Na wstępie Krajowa Izba Odwoławcza stwierdza, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o którym stanowi przepis art. 179 ust. 1 Pzp, według którego środki ochrony prawnej określone w ustawie przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy....

KIO 758/19

13.05.2019 wyrok
oddalone
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 761/19

13.05.2019 wyrok
oddalone
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Meritum

W dniu 15 kwietnia 2019r. Zamawiający poinformował wykonawcę Pro-Tra Building o poprawieniu, zgodnie z art. 87 ust. 2 pkt 2 Pzp, omyłek polegających na wykreśleniu z poszczególnych kosztorysów ofertowych pozycji będących powtórzeniem (podsumowaniem rozbitych w kosztorysie pozycji składowych). Poprawieniu podlegały następujące poz. kosztorysu: 1.    kosztorys ofertowy drogi i ord - poz. 35, 2.    kosztorys ofertowy kanalizacja deszczowa (kanał SD9 do SD13) - poz. 1.2, poz....