Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1254/19

09.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Ostrołęce
Meritum

Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1258/19

09.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego. Zgodnie z art. 186 ust. 2 Pzp, w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego po stronie wykonawcy, pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. W sytuacji umo...

KIO 1169/19

09.07.2019 wyrok
oddalone
PKP Intercity S.A.
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że Odwołujący spełnia określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp przesłanki korzystania ze środków ochrony prawnej, tj. ma interes w uzyskaniu zamówienia, a naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp może spowodować poniesienie przez niego szkody polegającej na utracie możliwości uzyskania zamówienia. Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego skutecznie przystąpił wykonawca Avista Sp. z o.o....

KIO 1204/19

09.07.2019 wyrok
uwzględnione
Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie systemu informatycznego do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku. Zgodnie z § 10 pkt 8 siwz, do oferty należy załączyć m.in.: 8.1 Sporządzony przez wykonawcę według instrukcji podanej w załączniku nr 5 do SIWZ Formularz Oferty....

KIO 1173/19

09.07.2019 wyrok
oddalone
Muzeum Podkarpackie w Krośnie
Meritum

Do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego zgłosił przystąpienie wykonawca POL-BUD G. B. z siedzibą w Humniskach. Izba stwierdziła skuteczność zgłoszonego przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego wobec spełnienia wymogów określonych w art. 185 ust. 2 i 3 Pzp i dopuściła go do udziału w postępowaniu odwoławczym w charakterze uczestnika postępowania. Izba postanowiła odrzucić odwołanie w części obejmującej zarzut naruszenia art....

KIO 1163/19

09.07.2019 wyrok
oddalone
Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 179 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Odwołujący, którego oferta była de facto jedyną złożoną oferta w postępowaniu, w wypadku potwierdzenia się zarzutów ma szansę na uzyskanie zamówienia. Skład orzekający Izby działając zgodnie z art. 190 ust....

KIO 1250/19

09.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ
Meritum

Zamawiający - Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku, ul. Jezierskiego 21, 38-500 Sanok, prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup i dostawa 3 szt. ambulansów sanitarnych typu C wg PN EN 1789 + A2:2015-01 wraz z wyposażeniem dla BPR SPZOZ w Sanoku”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 6 czerwca 2019 r., nr 557734-N-2019. W postępowaniu tym wykonawca W.A.S....

KIO 1172/19

09.07.2019 wyrok
uwzględnione
Gmina Miasto Augustów
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż 82 sztuk instalacji kolektorów słonecznych oraz 50 sztuk instalacji fotowoltaicznych. W załączniku nr 1 do siwz, tj. w opisie przedmiotu zamówienia, zamawiający wskazał m.in.: „Przedmiotowa inwestycja obejmuje montaż paneli fotowoltaicznych monokrystalicznych back contact. Panele te charakteryzują się ogniwami z obiema elektrodami z tyłu, które oparte są na krzemie z typem n przewodnictwa....

KIO 1197/19|KIO 1200/19

09.07.2019 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych
Meritum

Odwołania, wobec nie stwierdzenia na posiedzeniu niejawnym braków formalnych oraz w związku z uiszczeniem przez Odwołującego wpisu, podlega rozpoznaniu. Ze względu na brak przesłanek uzasadniających odrzucenie obu odwołań Izba przeprowadziła rozprawę merytorycznie je rozpoznając. Izba stwierdziła, że Odwołujący legitymuje się uprawnieniem do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których stanowi przepis art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....