Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

9 orzeczeń w bazie

KIO 1234/19

15.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
COPERNICUS Podmiot Leczniczy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Zamawiający - COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest „Dostawa wyrobów medycznych jednorazowego użytku na okres 12 miesięcy” Przedmiot zamówienia został podzielony na 93 pakiety. Sygnatura sprawy: D10.251.13.C.2019....

KIO 1256/19

15.07.2019 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Powiat Wrocławski reprezentowany przez Zarząd Powiatu Wrocławskiego
Meritum

Powiat Wrocławski reprezentowany przez Zarząd Powiatu Wrocławskiego z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Kościuszki 131 (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przepisów ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r., poz. 1986 ze zm.), zwanej dalej „ustawą” lub „Pzp” pn....

KIO 1209/19

15.07.2019 wyrok
uwzględnione
Gmina Piaseczno
Meritum

Na wstępie Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 189 ust. 2 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba oceniła, że Odwołujący posiada interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawną przesłankę dopuszczalności odwołania, o której mowa w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1221/19

15.07.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
Meritum

zasadne jest umorzenie postępowania odwoławczego na podstawie art. 187 ust. 8 ustawy Pzp, z uwagi na złożenie przez Odwołującego oświadczenia o cofnięciu odwołania. Zgodnie z treścią tego przepisu Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. W takim przypadku Izba umarza postępowanie odwoławcze. Jeżeli cofnięcie nastąpiło przed otwarciem rozprawy, odwołującemu zwraca się 90% wpisu....

KIO 1195/19|KIO 1202/19

15.07.2019 wyrok
oddalone
Miasto Stołeczne Warszawa - Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA Jednostka Budżetowa
Meritum

W siwz: 7. Wykonanie zamówienia przy udziale podwykonawców Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom, przy czym zgodnie z art. 36a ust. 2 Ustawy Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę montażu systemu nawierzchni z trawy syntetycznej na boiskach piłkarskich. W rozdziale 9.1....

KIO 1247/19|KIO 1251/19

15.07.2019 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołania nie zawierają braków formalnych oraz zostały uiszczone od nich wpisy. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że zostały wypełnione przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, tj....

KIO 1244/19

15.07.2019 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenie Chorób Płuc
Meritum

Izba ustaliła, że nie zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 189 ust. 2 ustawy. Izba oceniła, że odwołujący wykazał, iż posiada interes w uzyskaniu zamówienia i może ponieść szkodę w związku z potencjalnym naruszeniem przez zamawiającego przepisów ustawy, czym została wypełniona przesłanka materialnoprawna z art. 179 ust. 1 ustawy. Przepis art. 187 ust....

KIO 1189/19

15.07.2019 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

W pierwszej kolejności ustalono, że odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał przesłanki dla wniesienia odwołania określone w art. 179 ust. 1 ustawy Pzp, tj....

KIO 1222/19

15.07.2019 wyrok
oddalone
Gmina Myszyniec
Meritum

Na posiedzeniu z udziałem stron i wykonawcy Eco-Team Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Częstochowie zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego, Izba uznała, że wobec skutecznego przystąpienia do postępowania odwoławczego, wykonawca ten stał się uczestnikiem postępowania odwoławczego, zwanym dalej też „Przystępującym”....