Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 893/20

15.06.2020 wyrok
oddalone
Polskie Koleje Państwowe S.A. z siedzibą w Warszawie
Meritum

Opis przedmiotu zamówienia w zakresie zdania II i IV obejmował: Załącznik II B i II D do siwz: 1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego w związku z realizacją inwestycji pn. Przebudowa dworca kolejowego Reda. Szczegółowy opis przedmiotowej inwestycji znajduje się w Załączniku nr 1 do OPZ. I. ETAP I - przygotowanie inwestycji Obowiązki i odpowiedzialność wykonawcy: 1....

KIO 775/20

15.06.2020 wyrok
uwzględnione
Spółkę Restrukturyzacji Kopalń Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp. Izba ustaliła, iż w terminie wynikającym z art. 185 ust. 2 ustawy Pzp do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca. Izba stwierdziła, iż Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawne przes...

KIO 653/20

15.06.2020 wyrok
oddalone
44 Wojskowy Oddział Gospodarczy
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego. Przedmiotem zamówienia są naprawy i obsługa pojazdów ciężarowych, będących na stanie posiadania zamawiającego. Wewnętrzny numer postepowania: 5/PN/2020. Ogłoszenie o zamówieniu ma oznaczenie: 2020/S 022-048775 i nastąpiło dnia 31.01.2020 r.; miejsce publikacji to Dziennik Urzędowy UE....

KIO 802/20

15.06.2020 wyrok
oddalone
Inspektorat Uzbrojenia
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołującemu, w świetle przepisu art. 179 ust. 1 Pzp, stanowiącego, że „Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy”, przysługiwało uprawnienie do wniesienia odwołania....

KIO 1074/20|KIO 1076/20|KIO 1086/20

15.06.2020 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

KIO 1031/20

15.06.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Gmina Kąty Wrocławskie
Meritum

w okolicznościach przedmiotowej sprawy, wobec cofnięcia sprzeciwu przez Przystępującego (tj. braku sprzeciwu) należy uznać, że zaistniały przesłanki analogiczne do określonych w art. 186 ust. 3 Pzp: jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w po...

KIO 514/20

15.06.2020 wyrok
oddalone
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania w trybie art. 189 ust. 2 ustawy Pzp i nie stwierdziwszy ich skierował odwołanie do rozpoznania na rozprawie. Skład orzekający Izby ustalił także, że wykonawca wnoszący odwołanie posiada interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, kwalifikowany możliwością poniesienia szkody w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp....

KIO 970/20

15.06.2020 wyrok
uwzględnione
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie,
Meritum

Izby rozpoznając sprawę uwzględnił akta sprawy odwoławczej, w rozumieniu § 8 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 marca 2018 roku w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań (Dz.U. z 2018 r.. Izba ustaliła, że w Części I SIWZ - „Instrukcja dla Wykonawców”, Zamawiający w pkt 10 określił wymagania dotyczące wadium....

KIO 1010/20

15.06.2020 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Meritum

Zamawiający - Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie z siedzibą w Warszawie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, przedmiotem którego jest „Modernizacja śluzy oraz sterowni na stopniu wodnym Januszkowice wraz z przebudową awanportów” nr postępowania GL.ROZ.2810.32.2020.EB. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 30 kwietnia 2020r. pod nr 2020/S 085-200165....

KIO 981/20

15.06.2020 wyrok
uwzględnione
Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy
Meritum

Zgodnie z punktem III.1 SIWZ przedmiotem zamówienia jest Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej i budowa na jej podstawie nowego budynku oświatowego dla oddziałów wczesnoszkolnych z częścią przedszkolną wraz z zewnętrznymi terenami sportowymi i placami zabaw oraz niezbędnym zagospodarowaniem terenu i odpowiednią infrastrukturą techniczną. Inwestycja będzie realizowana na terenie istniejącej Szkoły Podstawowej nr 341 przy ul....