Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

11 orzeczeń w bazie

KIO 638/22

24.03.2022 wyrok
uwzględnione
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Meritum

Przedmiotem zamówienia są usługi tłumaczeniowe pisemne i ustne. Zamówienie zostało podzielone na trzy części. Część nr 1 obejmuje „Obsługę Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w zakresie usług tłumaczeniowych pisemnych i usług dodatkowych”. Przystępujący Summa Linguae złożył ofertę z m.in. następującymi cenami: Lp....

KIO 678/22

24.03.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przez Zamawiającego - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. z Krakowa na roboty budowlane „Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie” - instalacja recyklingu folii PE (nr ref.: TZ/EG/3/2022) , ogłoszonym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 1 marca 2022 r. 2022/S 042-108464, wobec postanowień dokumentacji wniesione zostało w 10 marca 2022 r....

KIO 617/22

24.03.2022 wyrok
oddalone
Gmina Miasto Włocławek
Meritum

i rozstrzygnęła, jak wskazano w sentencji wyroku, kierując się motywami przedstawionymi poniżej. Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba uznała, że Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, a tym samym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania wskazane w przepisie art....

KIO 667/22

24.03.2022 wyrok
uwzględnione
Gmina Wołomin
Meritum

Odwołujący podał, że wnosi odwołanie wobec: a)    czynności unieważnienia i wyboru oferty Odwołującego dokonanej dnia 22 lutego 2022 r. oraz unieważnienia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp; b)    zaniechania podania uzasadnienia prawnego i faktycznego w zakresie podstaw do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia z naruszeniem art. 260 ust. 1 ustawy Pzp w zw. z art. 16 pkt 2 tej ustawy....

KIO 621/22

24.03.2022 wyrok
oddalone
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Izba umorzyła postępowanie odwoławcze w zakresie zarzutu naruszenia art. 16 pkt 1 - 3 oraz art. 8 ust. 1 Pzp w związku z art. 353 1 k.c., w związku z art. 647 k.c. i w związku z art. 480 § 1 k.c., a nadto art. 433 pkt 1, art. 433 pkt 4 oraz art. 455 ust. 1 pkt 1 Pzp, określonych w pkt 2 lit....

KIO 708/22

24.03.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ul. Wronia 53
Meritum

Zamawiający - Skarb Państwa — Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Lublin - dalej jako „Zamawiający” - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S17 Piaski Hrebenne, Odcinek nr 6: węzeł „Zamość Wschód” wraz z węzłem — węzeł „Zamość Południe” wraz z węzłem; dł. ok. 12,430 km.”, dalej „Postępowanie”. W dniu 14 marca 2022 r....

KIO 620/22

24.03.2022 wyrok
oddalone
Zarząd Transportu Metropolitalnego
Meritum

Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy PZP. Ponadto Izba ustaliła, że Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołania wynikający z art. 505 ustawy PZP. Izba postanowiła dopuścić do udziału w postępowaniu wykonawcę: A 21 Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach, wykonawcę B.N. N. Transport z siedzibą w Świerklańcu, wykonawcę I.K....

KIO 600/22

24.03.2022 wyrok
uwzględnione
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie z siedzibą w Warszawie
Meritum

Izba ustaliła, że nie zaszła żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Pzp, skutkujących odrzuceniem odwołania. Izba dokonała również badania spełnienia przez odwołującego przesłanek określonych w art. 505 ustawy Pzp, to jest kwestii posiadania przez niego legitymacji do wniesienia odwołania uznając, że interes odwołującego we wniesieniu odwołania przejawia się w następujący sposób....