Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 1750/22

14.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Biuro Polskiej Komisji Akredytacyjnej
Meritum

Biuro Polskiej Komisji Akredytacyjnej w Warszawie, zwane dalej „Zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2019 r., poz.2019 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia na „Świadczenie usług polegających na udostępnianiu miejsc noclegowych na terenie Polski na potrzeby osób skierowanych przez Biuro Polskiej Komisji Akredytacyjnej ”....

KIO 1792/22

14.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Międzynarodowe Centrum Kultury
Meritum

Działając na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Zgodnie ze wskazanym art. 522 ust. 1 Pzp: „ W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zam...

KIO 1785/22

14.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
116 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Meritum

zachodzi podstawa do umorzenia postępowania odwoławczego zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. W myśl tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden w...

KIO 1688/22

14.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Narodowy Bank Polski
Meritum

W dniu 24 czerwca 2022 r. wykonawca Wingu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Odwołujący”) wniósł odwołanie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym przez Narodowy Bank Polski z siedzibą w Warszawie pod nazwą „Wymiana loadbalancerów sprzętowych w Data Center Numer referencyjny: SEZ/DKRZ-WPI1-SB-241-0034/DIT/22” wobec czynności opisania przedmiotu zamówienia, a także na zaniechanie dokonania w ww....

KIO 1647/22

14.07.2022 wyrok
oddalone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

Odwołującemu zgodnie z treścią w art. 505 ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej, ponieważ jest wykonawcą biorącym udział w postępowaniu o to zamówienie publiczne oraz ma interes w uzyskaniu zamówienia i może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy....

KIO 1671/22

14.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Meritum

Zamawiający Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Ochrona osób i mienia w obiektach elektroenergetycznych oraz innych obiektach należących lub wynajmowanych przez PSE S.A. na obszarze Polski”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 07 marca 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2022/S 046-120786-2022....

KIO 1604/22

14.07.2022 wyrok
oddalone
Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie
Meritum

Izba stwierdziła, że w zakresie zarzutu udzielenia zamówienia publicznego wykonawcy Fudeko S.A. z pominięciem stosowania Ustawy poprzez przedłużenie okresu obowiązywania zawartej w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego umowy nr 22/U/19 z dnia 31 stycznia 2019 r. do dnia 31 maja 2022 r. aneksem nr 2 z dnia 31 stycznia 2022 r....

KIO 1760/22

14.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Komenda Wojewódzka Policji
Meritum

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę kompleksowego sprzątania. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), zwanej dalej: „ustawa Pzp”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 27 czerwca 2022 r....

KIO 1782/22

14.07.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Jastrzębska Spółka Węglowa Spółka akcyjna z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju
Meritum

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm. - dalej: „ustawa Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy do kopalń JSW S.A. rur z/szwem kołnierzowych PN16 z terminem realizacji 6 miesięcy od daty zawarcia umowy, numer referencyjny: 72/PM/22....

KIO 1700/22

14.07.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp: „ Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy ”. W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie z dnia 13 lipca br jednoznacznie oświadczył, że wycofuje odwołanie w całości. Stosownie do postanowień art. 520 ust.2 Pzp: „ 2.Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby ”....