Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO/KD 27/22

06.10.2022 uchwała
uwzględnione w części
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Meritum

po zapoznaniu się ze stanowiskiem pisemnym przesłanym przez Prokuraturę i aktami postępowania kontrolnego, nie można tu mówić o ustaleniach stanu faktycznego ale o opisie przebiegu ciągu zdarzeń, który zdaniem Prokuratury miał miejsce. W ocenie Izby stan faktyczny rozumiany jako ustalenie przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego powinien być ustalony na podstawie materiałów i dokumentów przekazanych przez Zamawiającego, czyli dokumentach źródłowych samego postępowania lub też i...

KIO 2540/22

06.10.2022 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Miasto Jelenia Góra
Meritum

Miasto Jelenia Góra (dalej: „Zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa i montaż urządzeń skateparku przy ulicy Kilara w Jeleniej Górze - Etap II zadania pn.: „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze! - Utworzenie Rowerowej Stanicy Zabobrzańskiej”. Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz....

KIO 2567/22

06.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi
Meritum

Izba stwierdziła, że nie ma podstaw do odrzucenia odwołania, a także, że Odwołujący posiada interes we wniesieniu odwołania. Zamawiający w dniu 30 września 2022 r. przekazał wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu kopię odwołania wraz z wezwaniem do przystąpienia. Nie wpłynęło żadne przystąpienie do postępowania odwoławczego. W dniu 5 października 2022 r....

KIO 2514/22|KIO 2543/22

06.10.2022 postanowienie
odrzucone
Województwo Pomorskie
Meritum

przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich. Kwestia ta nie była sporna, z odwołań wprost wynikało, że do takiego przedmiotu zamówienia odnoszą się zarzuty obu odwołań. Na tej podstawie Izba stwierdziła, że oba odwołania podlegały odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 1 w zw. z art. 11 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz....

KIO 2612/22

06.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołanie wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej wskazany w treści złożonego odwołania. W aktach sprawy postępowania odwoławczego do dnia wydania niniejszego postanowienia nie ujawniono przystąpienia po żadnej ze stron....

KIO 2492/22

06.10.2022 wyrok
oddalone
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie” - budowa Recyklingu Tworzyw Sztucznych. Zgodnie z treścią Rozdziału IV: Wykonanie prac budowlano-instalacyjnych, punkt 5: „Szczegółowe właściwości funkcjonalno- użytkowe i wymagania Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia” opisu Przedmiotu zamówienia - PFU, część dotycząca elementu „Wykończenia”: Drzwi i okna należy wykonać w konstrukcji aluminiowej jako profile ciepłe....

KIO 2515/22

06.10.2022 postanowienie
odrzucone
Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie
Meritum

Odwołanie podlega odrzuceniu na podstawie art. 528 pkt 3 Pzp. Zgodnie z art. 528 pkt 3 Pzp, Izba odrzuca odwołanie, jeżeli stwierdzi, że odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie. Zgodnie z art. 515 ust. 1 Pzp, odwołanie wnosi się: 1)    w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie: a)    10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana...

KIO 2498/22

06.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
Meritum

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z siedzibą w Łodzi, dalej „Zamawiający”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn. Kompleksowa usługa sprzątania w SP ZOZ MSWiA w Łodzi (2 pakiety). Postępowanie to prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”....

KIO 2466/22

06.10.2022 wyrok
uwzględnione
Gmina Kołbaskowo
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 NPzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 NPzp. Odwołujący, którego oferta została odrzucona, w wypadku potwierdzenia zarzutów ma szanse na uzyskanie zamówienia. Skład orzekający Izby, działając zgodnie z art. 542 ust....

KIO 2508/22

06.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Skarb Państwa - Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Białymstoku
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....