Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

8 orzeczeń w bazie

KIO 2756/22

31.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji przez Zamawiającego - Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie na „Świadczenie usług dozoru i ochrony mienia Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie” (sygnatura postępowania: ZP/AM/23/2022), ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 13.10.2022 r....

KIO 2742/22

31.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Uniwersytet Łódzki
Meritum

Zamawiający - Uniwersytet Łódzki - prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia pn. Świadczenie usług ochrony dla Uniwersytetu Łódzkiego . Wartość zamówienia przekracza progi unijne. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 7 października 2022 r. pod nr 2022/S 194- 549258. W dniu 17 października 2022 r. wykonawca Impel S.A....

KIO 2726/22

31.10.2022 wyrok
oddalone
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Meritum

jest de facto podkreśleniem całokształtu zachowań zamawiającego, który notorycznie (zdaniem odwołującego w sposób całkowicie świadomy i celowy) dokonuje oceny oferty odwołującego na podstawie swoich subiektywnych przekonań niewyrażonych w treści SWZ. (53)    Wobec tego odwołujący podkreśla, że zgodnie z art. 701 § 4 k.c. (który należy stosować ze względu na przepis art. 8 ust....

KIO/KU 29/22

31.10.2022 uchwała
uwzględnione w części
Katowickie Inwestycje S.A.
Meritum

Zgodnie z art. 617 Pzp Zamawiającemu przysługuje prawo zgłoszenia do Prezesa UZP umotywowanych zastrzeżeń od wyniku kontroli uprzedniej, zaś z treści art. 610 ust. 2 i 3 Pzp wynika, że Izba wyraża opinię w sprawie zastrzeżeń wniesionych przez Zamawiającego, o ile Prezes UZP nie uwzględni powołanych zastrzeżeń....

KIO 2729/22

31.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego - Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich, w trybie podstawowym na pełnienie nadzoru nad realizacją robót oraz zarządzaniem Kontraktem pn.: „Kompleksowy program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej wraz z zakupem taboru do obsługi trasy W-Z oraz innych linii komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowych w Łodzi - Przebudowa linii tramwajowej w al. Śmigłego-Rydza od ul....

KIO 2757/22

31.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Wojewódzka Policji
Meritum

Zamawiający: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pod nazwą: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w pełnym zakresie z obsługą prawną dla zadania inwestycyjnego pod nazwą „KPP Brzesko - budowa nowej siedziby - II etap”.” - postępowanie ZP.42.2022 Odwołujący: 1. ZBM Spółka Akcyjna ul. Cybernetyki 19B 02-677 Warszawa, 2. H. O. sp.k. Castor Park, ul....

KIO 2670/22

31.10.2022 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....