Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

15 orzeczeń w bazie

KIO 1047/23

25.04.2023 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu
Meritum

Zamawiający – Wojewódzki Szpital im. Z.z. w Tarnobrzegu – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego o szacunkowej wartości przedmiotu zamówienia przekraczającej progi unijne na „ Dostawę uniwersalnego mammografu cyfrowego dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala im. Z.Z. w Tarnobrzegu”, nr referencyjny WSz – II.4.291.12.2023....

KIO 1056/23

25.04.2023 postanowienie
umorzone
Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze
Meritum

Zamawiający Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „kompleksowe świadczenie usług hotelarskich, konferencyjnych i szkoleniowych na potrzeby realizacji dwóch trzydniowych szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie " . Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 16 marca 2023 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 00138912....

KIO 1081/23

25.04.2023 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Wobec złożenia przez Odwołującego oświadczenia w trybie art. 520 Ustawy o wycofaniu złożonego odwołania Izba uznała, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy....

KIO 1113/23

25.04.2023 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Zgodnie z art. 520 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Stosownie do § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 1050/23

25.04.2023 postanowienie
umorzone
Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia z siedzibą w Warszawie
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. W myśl § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz. U. z 2020 r. poz....

KIO 1105/23

25.04.2023 postanowienie
umorzone
Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej
Meritum

Izba zważyła, że wobec uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i braku zgłoszenia przystąpień po stronie Zamawiającego, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 1 Pzp. Przepis ten stanowi w zdaniu pierwszym, że w przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez o becności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy pr...

KIO 1035/23

25.04.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Dom Pomocy Społecznej im. W. Łukasińskiego
Meritum

Zamawiający – Dom Pomocy Społecznej im. W. Łukasińskiego w Górze Kalwarii [dalej „Zamawiający”] prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym, o którym mowa w art. 275 pkt 1 ustawy Pzp na dostawę leków do Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii (znak postępowania: AG.261.8.2023). Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 3 marca 2022 r. pod numerem nr 2023/BZP 00120557. W dniu 11 kwietnia 2023 r....

KIO 1028/23

25.04.2023 wyrok
oddalone
Gmina Tuchów
Meritum

Izba nie dopatrzyła się zaistnienia przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Ustawy. Izba uznała również, że Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Mając na uwadze zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz stanowiska stron Izba oddaliła odwołanie....

KIO 1019/23

25.04.2023 postanowienie
umorzone
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Meritum

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu sp. z o.o. (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, pn.: „Dostawa wraz z serwisem gwarancyjnym 10 sztuk tramwajów niskopodłogowych”, numer referencyjny: AL.0140.05.2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 29 marca 2023 r....

KIO 1006/23

25.04.2023 wyrok
uwzględnione
PGE Energia Ciepła S.A.
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego przez wykonawcę Bilfinger Industrial Services Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie. Izba stwierdziła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołań w całości na podstawie art. 528 ustawy Pzp....