Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

23 orzeczeń w bazie

KIO 1660/23

19.06.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Centrum Obsługi Administracji Rządowej Instytucja gospodarki budżetowej w Warszawie
Meritum

Skarb Państwa - Centrum Obsługi Administracji Rządowej Instytucja gospodarki budżetowej w Warszawie działające w imieniu i na rzecz: Państwowa Agencja Atomistyki, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Główny Urząd Miar, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie, Główny Urząd Statystyczny, 0Wyższy Urząd Górniczy, Główny Inspektorat O...

KIO 1612/23

19.06.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Powiat Gostyński
Meritum

nie skorzystali ‎ oni z prawa do wniesienia sprzeciwu, co do częściowego uwzględnienia odwołania przez Zamawiającego. Wobec powyższego Izba uznała, że ziściły się przesłanki określone w art. 522 ust. 3 Pzp zgodnie z którym w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, któ...

KIO 1610/23

19.06.2023 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku
Meritum

Zamawiający – Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn: „Wykonanie lotniczych zdjęć fotogrametrycznych oraz opracowanie ortofotomap na podstawie wykonanych zdjęć lotniczych dla trzynastu nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku (Nadleśnictwa: Gościno, Manowo, Warcino, Białogard, Bobolice, Czaplinek, Miastko, Połczyn, Sławno,...

KIO 1608/23

19.06.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Szpital w Puszczykowie im. Prof. S.T. Dąbrowskiego S.A.
Meritum

Zamawiający – Szpital w Puszczykowie im. Prof. S.T. Dąbrowskiego S.A., ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 11, 62-041 Puszczykowo, prowadził w trybie przetargu nieograniczonego, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup nowoczesnego sprzętu dla Szpitala w Puszczykowie”, numer referencyjny: Szp.12/9/2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 18.04.2023 r. nr 2023/S 076-229298. W dniu 05.06.2023 r....

KIO 1631/23

19.06.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Lubin
Meritum

Zamawiający – Gmina Miejska Lubin, prowadzi w trybie podstawowym zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710, ze zm. dalej: „Pzp”) postępowanie, którego przedmiotem jest doposażenie szkół podstawowych działających na terenie Gminy Miejskiej Lubin w sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć edukacyjnych w ramach projektu oraz służące wsparciu uczniów z Ukrainy w zakresie kształtowania i rozwijania ich kompetencji i umiejętności uniwe...

KIO 1507/23

19.06.2023 wyrok
uwzględnione
Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Meritum

i wskazał na konieczność wskazywania wartości gospodarczej: „Wartość te /wartość gospodarcza - przypisek Skarżącego) należy omówić i wykazać w odniesieniu do każdej zastrzeganej informacji , a nie jedynie gołosłownie zapewnić , że zastrzegana informacja taka wartość posiada ; Sąd nie podziela argumentacji skarżącego, z której zdaje się wynikać, że każda informacja z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstwa ma jakąś (choćby niewielką) wartość gospodarczą, dlatego nie ma potrzeby jej wykazywać. W o...

KIO 1632/23

19.06.2023 postanowienie
umorzone
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Meritum

Zamawiający – Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa, prowadzi w trybie podstawowym bez negocjacji, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zapewnienie usług hotelowo-gastronomicznych i zapewnienie sal szkoleniowych, w związku z planowanymi szkoleniami wyjazdowymi dla pracowników UKNF”, numer referencyjny: DZA-DZAZZP.2610.4.2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych dnia 13.04.2023 r....

KIO 1583/23

19.06.2023 wyrok
oddalone
Polska Grupa Górnicza S.A.
Meritum

faktyczne tj. informacje o tym w jakich parametrach oferta Odwołującego nie spełnia wymagań określonych w swz. Argumentacja odwołania, w ocenie zamawiającego, nie zasługuje na uwzględnienie. Spór sprowadza się do tego, czy oferta złożona przez Odwołującego spełnia wymagania swz. Zamawiający w specyfikacji warunków zamówienia opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie wymagań i parametrów techniczno-użytkowych w Załączniku nr 1 do SWZ (Część III....

KIO 1605/23

19.06.2023 postanowienie
umorzone
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Meritum

Odwołujący w piśmie z 16 czerwca 2023 r. oświadczył, że cofa odwołanie w całości. Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże ‎ z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Stosownie do art. 568 pkt. 1 ustawy Pzp, Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania....

KIO 1666/23

19.06.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, ‎ pod warunkiem że w postępowaniu odwoławc...