Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

19 orzeczeń w bazie

KIO 1617/23

20.06.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Starachowice
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, który...

KIO 1671/23

20.06.2023 postanowienie
umorzone
Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza
Meritum

Zamawiający Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „Usługa świadczenia transportu dla pacjentów dializowanych. " Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 068-204849. 12 czerwca 2023 roku Odwołujący Kolumna Transportu Sanitarnego TRIOMED sp. z o.o....

KIO 1641/23

20.06.2023 postanowienie
umorzone
Główny Urząd Geodezji i Kartografii
Meritum

Zamawiający Główny Urząd Geodezji i Kartografii prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „ Rozbudowa Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN) oraz świadczenie usług Asysty Technicznej." Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 31 marca 2023 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 065-192632. 07 czerwca 2023 roku Odwołujący Integraph Polska sp. z o.o....

KIO 1704/23

20.06.2023 postanowienie
umorzone
Tramwaje Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Cofnięte odwołanie jako niewywołujące skutków prawnych, nie podlega dalszej ocenie pod kątem istnienia podstaw do jego odrzucenia. Tym samym wnioski Zamawiającego i Przystępującego o odrzucenie odwołania zostały pozostawione bez rozpoznania....

KIO 1630/23

20.06.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Telewizja Polska S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie wpłynęło zgłoszenie przystąpienia wykonawcy Dorian DKL Sp. z o.o. z siedzibą w Michałowie-Reginowie do postępowania odwoławczego po stronie zamawiającego. Zgłoszenie spełniało warunki określone w art....

KIO 1607/23

20.06.2023 postanowienie
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach
Meritum

Odwołanie złożono w postępowaniu: „usługa kompleksowego, specjalistycznego sprzątania i utrzymania czystości w pomieszczeniach szpitalnych i administracyjnych oraz wykonywania transportu wewnętrznego i czynności pomocniczych przy pacjencie na zlecenie personelu medycznego (znak postepowania: 17/PN/23) - Ogłoszenie o zamówieniu Dz. Urz. U. E. Nr 2023/S 099-308783 z dnia 24.05.2023r. W dniu 19 czerwca 2023r. odwołujący, pismem z dnia 19 czerwca 2023r....

KIO 1603/23

20.06.2023 wyrok
oddalone
Gmina Turośl
Meritum

Izba ustaliła, iż nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania, odwołanie nie zawierało braków formalnych i mogło zostać rozpoznane merytorycznie. Izba ustaliła, że Wykonawca wnoszący odwołania wykazał interes w korzystaniu ze środków ochrony prawnej....

KIO 1593/23

20.06.2023 wyrok
oddalone
Zamek Królewski na Wawelu-Państwowe Zbiory Sztuki
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 NPzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 NPzp, uprawniający do jego złożenia. Odwołujący w rankingu złożonych ofert zajął drugie miejsce, w wypadku więc potwierdzenia zarzutów, ma szansę na uzyskanie przedmiotowego zamówienia....

KIO 1624/23

20.06.2023 wyrok
oddalone
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 NPzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 NPzp, uprawniający do jego złożenia. Odwołujący którego oferta została odrzucona w cz. I w wypadku potwierdzenie się zarzutów ma szanse na uzyskanie zamówienia.   Izba oddalił wniosek o odrzucenie odwołania na podstawie art....

KIO 1585/23

20.06.2023 wyrok
oddalone
Gmina Bytom - Miejski Zarząd Dróg i Mostów
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....