Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 1696/23

23.06.2023 postanowienie
umorzone
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Oddział w Pile
Meritum

Uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 23 czerwca 2023 r. o cofnięciu wniesionego odwołania, Izba, działając na podstawie art. 568 pkt 1 oraz art. 553 zdanie drugie ustawy Pzp, umorzyła postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt 3 lit.a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia ‎ 30 grudnia 2020 r....

KIO/W 11/23

23.06.2023 postanowienie w sprawie wniosku o uchylenie zakazu zawarcia umowy
umorzone
Uniwersytet Warszawski
Meritum

Zgodnie z art. 577 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, w przypadku wniesienia odwołania zamawiający nie może zawrzeć umowy do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze. Zgodnie z art. 578 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający może złożyć do Izby wniosek o uchylenie zakazu zawarcia umowy, o którym mowa w art. 577. Zgodnie z art. 578 ust....

KIO 1662/23

23.06.2023 wyrok
uwzględnione
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 ustawy Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, tj. istnienie po stronie Odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności Zamawiającego....

KIO 1575/23

23.06.2023 wyrok
uwzględnione
Nadleśnictwo Piwniczna
Meritum

wskazane w wyroku z 27 stycznia 2023 r., sygn. akt KIO 88/23 to do Wykonawcy winna należeć inicjatywa dowodowa w tym zakresie, nie zaś do samego Zamawiającego. Zamawiający wskazał, że art. 109 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający jest zobowiązany wykluczyć wykonawcę, który, z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zam...

KIO 1645/23

23.06.2023 wyrok
uwzględnione
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Targówek
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 380 im. Jana Pawła II przy ul. Krasiczyńskiej 4/6 w Warszawie.”. Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym bez możliwości prowadzenia negocjacji. Wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych. Zgodnie z rozdziałem VI Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) pkt 1 lit....

KIO 1672/23

23.06.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
TAURON Dystrybucja S.A.
Meritum

Zamawiający: TAURON Dystrybucja S.A. prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest „Dostawa złączy kablowych SN na potrzeby TAURON Dystrybucja S.A. ", w zakresie Zadania nr 1, znak sprawy: PZP/TD-CN/01117/2023. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w dniu 28 marca 2023 r....

KIO 1698/23

23.06.2023 postanowienie
umorzone
Miasto Świdwin
Meritum

Działając na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze w niniejszej sprawie na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron oraz uczestnika postępowania odwoławczego. Zgodnie ze wskazanym ze wskazanym przepisem Pzp: „ Art. 568. Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku: (…) 2) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne; (…)....

KIO 1658/23

23.06.2023 wyrok
oddalone
UNIWERSYTETCKI SZPITAL KLINICZNY W POZNANIU
Meritum

Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników, materiałów kontrolnych, akcesoriów do oznaczeń immunohematologicznych wraz z dzierżawą analizatorów. W specyfikacji warunków zamówienia (dalej: „SWZ”) w Tomie III w Tabeli 1 w części zatytułowanej: „II. Wymagania związane z integracją LIS/HIS” zamawiający wskazał:  w pkt 3: „Wykonawca, w ramach wdrożenia wydzierżawi pięć stanowisk komputerowych (…), niezbędne do realizacji zamówień Banku Krwi i Pracowni Serologii, a w przypadku konieczności reins...

KIO 1616/23

23.06.2023 wyrok
oddalone
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" Sp. z o.o.
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie.   Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Izba uznała za skuteczne przystąpienie wykonawcy: SPEC BRUK sp. z o.o. z siedzibą w Libiążu do postępowania odwoławczego w sprawie o sygn. akt KIO 1616/23 po stronie zamawiającego. Wykonawca wykazał przesłanki określone w art. 525 ust. 1-3 Pzp. ZARZUT nr 1 - naruszenie art. 18 ust....

KIO 1680/23

23.06.2023 postanowienie
umorzone
Politechnika Śląska w Gliwicach
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy, a stosownie do treści art. 520 ust. 2 ustawy Pzp cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Zgodnie z art. 568 pkt 1 ustawy Pzp Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Stosownie do § 9 ust. 1 pkt 3 lit....