Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

12 orzeczeń w bazie

KIO 1870/23

19.07.2023 postanowienie
umorzone
ENEA Operator sp. z o.o.
Meritum

Zgodnie z art. 520 ustawy pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystali z przysługującego im uprawnienia i skutecznie wycofali uprzednio wniesione odwołanie, co nastąpiło przed otwarciem posiedzenia w tej sprawie odwoławczej. Z tych względów – działając na podstawie art....

KIO 1946/23

19.07.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Ozimek
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 i ust. 2 ustawy odwołujący może cofnąć odwołanie aż do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit....

KIO 1932/23

19.07.2023 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Torzym
Meritum

Postępowanie odwoławcze w przedmiocie wniesionego odwołania podlegało umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp. Zgodnie ze wskazanym ze wskazanym przepisem Pzp: „ Art. 568. Izba umarza postępowania odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku: (…) 2) stwierdzenia, że dalsze postępowanie stało się z innej przyczyny zbędne lub niedopuszczalne; (…). W niniejszej sprawie Odwołujący podnosząc zarzut naruszenia art. 255 pkt 6 ustawy Pzp w zw. z art....

KIO 1962/23

19.07.2023 postanowienie
umorzone
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie
Meritum

Zamawiający – Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710, ze zm.), zwaną dalej jako „ustawa PZP”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na: „dostawę laptopów ”. Numer referencyjny tego zamówienia to ZWiDIT.2611.28.2023.290.MOR[CNINVEST2023]....

KIO 1912/23

19.07.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Miejska Kraków
Meritum

Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym w dniu 18 lipca 2023 r. odwołujący ‒ wykonawca T.P., prowadzący działalność gospodarczą pod firmą „Cadabra” T.P. w Ostrowie Wielkopolskim cofnął odwołanie wniesione w dniu 3 lipca 2023 r. w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego – Gminę Miejską Kraków ‒ którego przedmiotem jest dostawa foteli obrotowych biurowych i krzeseł konferencyjnych na potrzeby Urzędu Miasta Krakowa w 2023 roku; numer referencyjny: OR-10.271.51.2023. W konsekwencji Izb...

KIO 2020/23

19.07.2023 postanowienie
umorzone
Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie
Meritum

Art. 522 ust. 1 ustawy PZP stanowi, że „ W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego ‎ w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 1984/23

19.07.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Piaski
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że ‎ w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w t...

KIO 1989/23

19.07.2023 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie
Meritum

Zamawiający Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest: „ Świadczenie usług sprzątania pomieszczeń oraz obsługi portierni i szatni w budynkach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie". Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się 30 czerwca 2023 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2023/S 124-390999....

KIO 1909/23

19.07.2023 wyrok
uwzględnione
Krajowa Rada Sądownictwa
Meritum

Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu. Izba uznała, że Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia ‎ oraz możliwość poniesienia szkody w związku z ewentualnym naruszeniem przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, czym wypełnił materialnoprawne przesłanki dopuszczalności odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy Pzp....

KIO 1943/23

19.07.2023 postanowienie
umorzone
Komenda Główna Policji
Meritum

Zamawiający – Komenda Główna Policji , prowadzi postępowanie w celu ustanowienia Dynamicznego Systemu Zakupów z odpowiednim zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710, ze zm. dalej: „ustawa Pzp”) dotyczących trybu przetargu ograniczonego na „Zakup sprzętu informatycznego wraz z oprogramowaniem” w ramach zadania pn.: „Modernizacja indywidualnej infrastruktury teleinformatycznej przeznaczonej dla funkcjonariuszy i pracowników cy...