Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

25 orzeczeń w bazie

KIO 2197/23

08.08.2023 postanowienie
umorzone
Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie sp. z o.o.
Meritum

Zgodnie z art. 520 ustawy pzp odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy (ust. 1). Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby (ust. 2). Odwołujący skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i skutecznie wycofał uprzednio wniesione odwołanie, co nastąpiło przed otwarciem posiedzenia i rozprawy. Z tych względów – działając na podstawie art....

KIO 2191/23

08.08.2023 postanowienie
umorzone
Województwo Świętokrzyskie - Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Wobec złożenia przez Odwołującego oświadczenia w trybie art. 520 Ustawy o wycofaniu złożonego odwołania Izba uznała, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy....

KIO 2222/23

08.08.2023 postanowienie
umorzone
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Gliwicach
Meritum

Z uwagi na to, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie, zgodnie art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p. oraz § 13 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 31 grudnia 2020 r. w sprawie postępowania przy rozpoznawaniu odwołań przez Krajową Izbę Odwoławczą (Dz.U. poz. 2453), oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Wobec powyższego, orzeczono jak w sentencji. O kosztach postępowania orzeczono na podstawie § 9 ust....

KIO 2176/23

08.08.2023 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Polskie Radio S.A.
Meritum

W postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego Wyznaczonego – Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie działającego w imieniu własnym oraz w imieniu i na rzecz pozostałych wskazanych w ogłoszeniu Regionalnych Rozgłośni, w trybie podstawowym na usługi emisji programów radiowych w standardzie DAB+ (sygn....

KIO 2158/23

08.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Nieporęt
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 ustawy Pzp: „ Odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy”. W niniejszej sprawie ma zastosowanie wskazany przepis, albowiem Odwołujący w piśmie z dnia 8 sierpnia 2023 r. jednoznacznie oświadczył, że wycofuje odwołanie w całości. Stosownie do postanowień art. 520 ust.2 Pzp: „ 2.Cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby ”....

KIO 2169/23

08.08.2023 postanowienie
uwzględnione
Miasto Stołeczne Warszawa
Meritum

Miasto Stołeczne Warszawa, w imieniu którego postępowanie prowadzi Biuro Administracyjne Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Biurem Zamówień Publicznych Urzędu m.st. Warszawy (dalej: „Zamawiający” ) prowadzi w trybie podstawowym postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy pn.: „Dostawa papieru ksero na potrzeby biur Urzędu m.st. Warszawy”, nr postępowania ZP/JŻ/271/II – 86/23....

KIO 2153/23

08.08.2023 wyrok
oddalone
Województwo Podkarpackie - Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie
Meritum

Przedmiotem postępowania jest „Przebudowa/rozbudowa DW 881 na odcinku Kańczuga – Pruchnik – etap II” w tym na odcinku od km 40+662,00 do km 44+576,06 (ok  3,914 km) oraz na odcinku od km 53+400,00 do km 55+206,43 (ok. 1,806 km). Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. W rozdziale I SWZ (Instrukcja dla Wykonawców) w punkcie VII (Podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 i 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7, 8, 10 ) zamawiający wskazał: - w ust....

KIO 2190/23

08.08.2023 postanowienie
umorzone
Gmina Niemcza
Meritum

W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym przez Zamawiającego – Gminę Niemcza na wykonanie robót budowlanych pn.: „ Budowa Publicznego Przedszkola w Niemczy Etap-I” (nr ref.: BRL.271.16.2023) , ogłoszonym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 13.06.2023 r. 2023/BZP 00256919, wobec wyboru oferty najkorzystniejszej (JL Sp. z o.o.) wniesione zostało w 26 lipca 2023 r....

KIO 2195/23

08.08.2023 postanowienie
umorzone
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jeleniej Górze
Meritum

Odwołujący, tj. Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bukowcu, 8 sierpnia 2023 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 27 lipca 2023 r. , w zakresie części I postępowania, w postępowaniu o udzielenie zamówienia na usługi pn.: „Przyjęcie i zagospodarowanie odpadów zmieszanych i segregowanych pochodzących z realizacji usługi odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych” , nr pos...

KIO 2208/23

08.08.2023 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie
Meritum

Odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Pzp. Wobec złożenia przez Odwołującego oświadczenia w trybie art. 520 Ustawy o wycofaniu złożonego odwołania Izba uznała, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy....