Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

18 orzeczeń w bazie

KIO 3592/23

12.12.2023 postanowienie
umorzone
Powiat Kielecki
Meritum

Zamawiający uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu przed otwarciem rozprawy. Izba na podstawie art. 522 ust. 1 ustawy Pzp stwierdziła, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego na posiedzeniu niejawnym i, zgodnie z przepisem art. 568 pkt 3 ustawy Pzp, orzekła jak w sentencji. O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono na podstawie art. 557 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 2 lit....

KIO 3566/23

12.12.2023 postanowienie
umorzone
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Zamawiający – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy ‎ w Warszawie, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605, ze zm.), zwaną dalej „ustawą PZP”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na: „ dostawę telefonów komórkowych, modemów, kart SIM i świadczenie usług telefonii komórkowej na potrzeby IMGW-PIB”....

KIO 3626/23

12.12.2023 postanowienie
umorzone
Sąd Rejonowy w Żyrardowie
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu w  przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że ‎ w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w...

KIO 3574/23

12.12.2023 postanowienie
umorzone
Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka
Meritum

Izba zważyła, co następuje: Izba dopuściła wykonawcę Abook jako uczestnika postępowania. Zgodnie z art. 520 ust. 1 i ust. 2 ustawy odwołujący może cofnąć odwołanie aż do czasu zamknięcia rozprawy, a cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania. Stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy, Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit....

KIO 3547/23

12.12.2023 postanowienie
umorzone
25 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Białymstoku
Meritum

Zamawiający – 25 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Białymstoku – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa w trybie przetargu ograniczonego na: „Outsourcing w SUFO w podziale na 3 zadania”, znak postępowania: 46/OiB/PO/2023, dalej jako: „Postępowanie”, cz. 1 . Ogłoszenie zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 4 sierpnia 2023 roku, nr ogłoszenia: 2023/5 149-474835....

KIO 3605/23

12.12.2023 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu
Meritum

Izba stwierdziła, że wobec uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów podniesionych w odwołaniu i niezłożenia przez przystępującego sprzeciwu wobec uwzględnienia przez zamawiającego zarzutów odwołania, postępowanie odwoławcze należało umorzyć na podstawie art. 522 ust. 2 ustawy P.z.p . Zgodnie z art. 522 ust....

KIO 3579/23

12.12.2023 postanowienie
umorzone
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie wpłynęły zgłoszenia przystąpienia do postępowania odwoławczego: wykonawcy Gór-Tor Sp. z o.o....

KIO 3540/23

12.12.2023 wyrok
oddalone
Wspólny zamawiający: Powiat Sochaczewski, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa skrzyżowania wielopoziomowego linii kolejowej z przejściem drogi powiatowej nr 3837W pod linią kolejową w km 41,740 linii kolejowej nr 3 Warszawa-Kunowice - tunelu drogowego pod linią kolejową wraz z rozbudową i przebudową drogi powiatowej”. W dniu 4 stycznia 2023 r. zamawiający opublikował ogłoszenie o zamówieniu oraz dokumentacją postępowania, w tym tzw. OPZ kolejowy – wymagania PLK S.A....

KIO 3490/23

12.12.2023 postanowienie
zwrócone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie
Meritum

Odwołanie podlega zwróceniu na podstawie art. 519 ust. 1 w zw. z ust. 3 ustawy Pzp. W dniu 5 grudnia 2023 r., podczas posiedzenia z udziałem stron, Izba ustaliła, że Odwołujący nie wykazał umocowania pana M. K. do wniesienia odwołania. Izba stwierdziła bowiem, że udzielone pani M. R. pełnomocnictwo do reprezentowania spółki cywilnej będącej członkiem Konsorcjum nie uprawniało do udzielania dalszych pełnomocnictw, o czym świadczy zamieszczona w pełnomocnictwie treść „bez prawa substytucji”. Mimo...

KIO 3533/23

12.12.2023 wyrok
oddalone
PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna, ul. Targowa 74, 07-734 Warszawa, w imieniu, którego działa Zakład Linii Kolejowych w Siedlcach
Meritum

, że odtajnienie wyjaśnień nie miało i nie będzie miało wpływu na wynik postępowania, gdyż pozostałe zarzuty były bezzasadne. Izba musiała rozpoznać zarzut dotyczący rażąco niskiej ceny, w tym cenę tę przeanalizować także w zakresie dokumentów w części utajnionych. Odnosząc się zatem do braku podstaw odrzucenia obecnego odwołania należało uwzględnić, iż Izba wcześniejszym wyrokiem nie nakazała unieważnienia czynności wyboru oferty najkorzystniejszej, a zatem termin na zaniechanie odrzucenia ofer...