Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

14 orzeczeń w bazie

KIO 242/24

08.02.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gdańskie Nieruchomości Samorządowy Zakład Budżetowy
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawiera braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie nie wpłynęło żadne zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego. W odpowiedzi na odwołanie w piśmie z 6 lutego 2024 r....

KIO 239/24

08.02.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Trzebielino
Meritum

Zamawiający – Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Trzebielino – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Trzebielino w roku 2024” - Pakiet 1 – leśnictwo Miszewo i Glewnik (nr postępowania: SA.270.17.2023). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem Dz. Urz. 2023/S 208-654620....

KIO 183/24

08.02.2024 postanowienie
odrzucone
Szpital Wielospecjalistyczny im. Dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu
Meritum

, z którego wynika, że takie postępowanie prowadziłoby do przywrócenia terminu na wniesienie odwołania, a takie odwołanie można byłoby wnosić na każdym etapie postępowania, co uniemożliwiłoby prowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (tak też KIO w: uzasadnieniu orzeczenia w sprawie o sygnaturze akt: KIO 2452/11)....

KIO 264/24

08.02.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Gmina Nieporęt
Meritum

Gmina Nieporęt zwana dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z dnia z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp” ‎ w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Świadczenie usług w zakresie utrzymania czystości i porządku, oraz utrzymanie infrastruktury drogowej gminnej na terenie Gminy Nieporęt ‎ o numerze referencyjnym: ZF.271.63.2023, zwane dalej „postępow...

KIO 200/24

08.02.2024 wyrok
oddalone
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Czarnobór
Meritum

Skład orzekający stwierdził, że odwołanie dotyczy materii określonej w art. 513 ustawy PZP i podlega rozpoznaniu zgodnie z art. 517 ustawy PZP. Izba stwierdziła również, że nie została wypełniona żadna z przesłanek określonych w art. 528 ustawy PZP, których stwierdzenie skutkowałoby odrzuceniem odwołania i odstąpieniem od badania meritum sprawy....

KIO 174/24

08.02.2024 wyrok
oddalone
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki
Meritum

Izba stwierdziła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek ustawowych skutkujących odrzuceniem odwołania, wynikających z art. 528 Pzp. Przystępując do rozpoznania odwołania, Izba ustaliła wystąpienie przesłanek z art. 505 ust. 1 Pzp, tj. istnienie po stronie odwołującego interesu w uzyskaniu zamówienia oraz możliwości poniesienia przez niego szkody w wyniku kwestionowanych czynności zamawiającego....

KIO 214/24

08.02.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Zarząd Dróg Miejskich
Meritum

Zamawiający Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym, którego przedmiotem jest: „ utrzymanie czystości na terenie miasta Gliwice w 2024 r.” 22 stycznia 2024 roku Odwołujący J.W. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych J.W. wniósł odwołanie, w którym zarzucił Zamawiającemu naruszenie: - art.134 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z art....

KIO 164/24

08.02.2024 wyrok
oddalone
ZAKŁAD ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH przy MINISTRZE ZDROWIA
Meritum

W dniu 14 września 2023 r. Zamawiający zawiadomił o wyborze oferty Odwołującego jako najkorzystniejszej w postępowaniu. Po dokonaniu przez Zamawiającego wyboru oferty najkorzystniejszej prowadzona była korespondencja pomiędzy Odwołującym a zamawiającymi (RCKiK) i Narodowym Centrum Krwi w Warszawie. W ostatnim dniu terminu związania ofertą (5 grudnia 2023 r.) Odwołujący wystąpił do zamawiających z wnioskami o zmianę umowy poprzez podwyższenie wynagrodzenia....

KIO 322/24

08.02.2024 postanowienie
postanowienie
Szpital Powiatowy sp. z o.o.
Meritum

Zamawiający Szpital Powiatowy sp. z o.o. prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest: Zakup i dostawa ambulansu drogowego typu C wraz ze sprzętem medycznym. Ogłoszenie zostało opublikowane 22 stycznia 2024 roku w Biuletynie zamówień Publicznych pod numerem 2024/BZP 00054713. 29 stycznia 2024 roku Wykonawca W.A.S. Wietmarscher-Polska sp. z o.o. wniósł odwołanie, w którym zarzucił Zamawiającemu naruszenie: art. 16 w zw. z art. 239 ust. 1, art....

KIO 83/24

08.02.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 3 ustawy PZP „W przypadku uwzględnienia przez zamawiającego części zarzutów przedstawionych w odwołaniu i wycofania pozostałych zarzutów przez odwołującego, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca albo wykonawca, któr...