Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

28 orzeczeń w bazie

KIO 435/24

26.02.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Meritum

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (dalej: „Zamawiający”) prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa centralnej części budynku S-1 na terenie AGH w Krakowie”. Do ww. postępowania o udzielenie zamówienia zastosowanie znajdują przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) dalej: „ustawa Pzp”....

KIO 476/24

26.02.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 1 ustawy Pzp w przypadku uwzględnienia przez zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba może umorzyć postępowanie odwoławcze na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że  w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca....

KIO 487/24

26.02.2024 postanowienie
postanowienie
Gmina Stolno
Meritum

W dniu 13 lutego 2024 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Projbud Drogownictwo Sp. z o.o., ul. Nizinna 1, 86-005 Białe Błota zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Przebudowę drogi gminnej nr 060247C Gorzuchowo - Krajęcin (od km 0+000 do km 0+918,47). Numer referencyjny: SASI.271.11.2023.JF ”. Do odwołania nie dołączono: • dowodu uiszczenie wpisu w terminie przewidzianym na wniesienie odwołania....

KIO 457/24

26.02.2024 postanowienie
postanowienie
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Meritum

W dniu 12 lutego 2024 r . wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ Impel S.A., ul. Antoniego Słonimskiego 1, 50-304 Wrocław zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Kompleksową usługę polegającą na ochronie, dozorowaniu i monitorowaniu wskazanych budynków, punktów i terenu Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Wewnętrzny identyfikator: DFP.271.199.2023.AB ”....

KIO 473/24

26.02.2024 postanowienie
postanowienie
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy
Meritum

W dniu 12 lutego 2024 r . wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ‎ PM3D S.A., ul. Fordońska 2, 85-085 Bydgoszcz zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „ Zainstalowanie parkomatów do obsługi Strefy Płatnego Parkowania w Bydgoszczy (...). Numer referencyjny: 024/2023 ”. Do odwołania nie dołączono: • dowodu przekazania odpowiednio odwołania albo jego kopii zamawiającemu. Pismem z dnia 19 lutego 2024 r....

KIO 469/24

26.02.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Meritum

Przed otwarciem rozprawy, oświadczeniem złożonym pismem z 23 lutego 2024 r. odwołujący wykonawca RSP sp. z o.o., ul. Sztormowa 1/12; 02-654 Warszawa, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5; 00-513 Warszawa, pn. „ Usługi serwisu producenckiego dla macierzy dyskowej Oracle ZFS oraz biblioteki taśmowej Oracle Storage Tek SL 150” ....

KIO 338/24

26.02.2024 wyrok
oddalone
Gmina Będzino
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 ustawy Pzp , zaś wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 ustawy Pzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby, działając zgodnie z art. 542 ust....

KIO 390/24

26.02.2024 postanowienie
umorzone (wycofanie)
Komenda Portu Wojennego Gdynia
Meritum

Zamawiający - Komenda Portu Wojennego Gdynia prowadzi postępowanie ‎ o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Usługa utrzymania porządku i czystości pomieszczeń budynków, sprzątania dróg, chodników i placów utwardzonych oraz utrzymania i pielęgnacji terenów zielonych w kompleksach wojskowych administrowanych przez KPW Gdynia w podziale na V części”. Nr postępowania: 7/KPW/INFR/2024....

KIO 373/24

26.02.2024 wyrok
oddalone
Miasto stołeczne Warszawa – Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.
Meritum

Zamawiający Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na „Bieżące utrzymanie budynków i terenu administrowanego przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w sprawności technicznej w zakresie branży sanitarnej". Termin składania ofert został określony na dzień 27 grudnia 2023 roku, godzinę 9.00 a otwarcia ofert na ten sam dzień godz. 9.30....

KIO 485/24

26.02.2024 postanowienie
umorzone (uwzględnienie zarzutów)
Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu
Meritum

W przedmiotowej sprawie Zamawiający uwzględnił zarzuty przedstawione w odwołaniu w całości. Do postępowania odwoławczego w terminie nie przystąpił po stronie Zamawiającego żaden wykonawca. W konsekwencji Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu na podstawie art. 568 pkt 3 Prawa zamówień publicznych, zgodnie z którym Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku, o którym mowa w art....