Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

17 orzeczeń w bazie

KIO 979/25

26.03.2025 postanowienie
umorzone
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
Meritum

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym na usługę kompleksowego czyszczenia i dezynfekcji instalacji wentylacji mechanicznej w obiektach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy ogłoszono w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2025/BZP 00093253/01 z 6 lutego 2025 r. 12 marca 2025r. zamawiający poinformował o wyniku postępowania. 17 marca 2025 r. wykonawca W.N. prowadzący działalność pod firmą Europejska Agencja Higieny W.N....

KIO 837/25

26.03.2025 postanowienie
umorzone
Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Zielonej Górze
Meritum

Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 P.z.p. oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu, stosownie do art. 568 pkt 1 ustawy P.z.p. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit....

KIO 928/25

26.03.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
Meritum

Wniosek Odwołującego z dnia 20 marca 2025 r. oraz wniosek Uczestnika z dnia 24 marca 2025 r., które dotyczyły umorzenia postępowania odwoławczego na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy Pzp zasługują na uwzględnienie. Wykonawcy powyższy wniosek odnieśli do Informacji przekazanej wykonawcom w dniu 14 marca 2025 r. nie tylko o uwzględnieniu odwołania ale i drugiej informacji przekazanej w tym samym dniu o unieważnieniu czynności z dnia 07.03.2025 r....

KIO 813/25

26.03.2025 wyrok
umorzone
Baza sp. z o.o. z siedzibą we Włocławku
Meritum

Izba stwierdziła skuteczność przystąpień zgłoszonych do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego przez wykonawcę City Parking Group S.A. z siedzibą w Grudziądzu oraz po stronie Zamawiającego przez wykonawcę Projekt Parking sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Izba stwierdziła brak skuteczności przystąpienia zgłoszonego do postępowania odwoławczego po stronie Odwołującego przez wykonawcę Mera-Serwis SGL Sp. z o.o. S.K.A....

KIO 1026/25

26.03.2025 postanowienie
umorzone
Powiat Wołomiński
Meritum

Izba stwierdziła istnienie materialnoprawnych przesłanek do wniesienia odwołania, o których mowa w art. 505 ust. 1 ustawy PZP. Izba nie stwierdziła istnienia podstaw do odrzucenia odwołania, o których mowa w art. 528 ustawy PZP. Izba ustaliła, że nie nastąpiło żadne zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego. Pismem z dnia 25 marca 2025 r. Zamawiający oświadczył, że „zgodnie z art. 522 ust....

KIO 606/25

26.03.2025 wyrok
oddalone
Gmina Jabłonna
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, a w szczególności w oparciu o treść akt sprawy odwoławczej, w tym treść Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ, odwołania, oferty wykonawcy Vectra Group C.Z. z siedzibą w Leoncinie, wezwania z dnia 3 lutego 2025 r. tego wykonawcy przez Zamawiającego do wyjaśnień dotyczących ceny wskazanej w ofercie, odpowiedzi na powyższe wezwanie wyjaśnień z dnia 7 lutego 2025 r., zawiadomienia o ponownym wyborze najkorzystniejszej oferty z dnia...

KIO 786/25

26.03.2025 wyrok
oddalone
Województwo Dolnośląskie
Meritum

Zamawiający prowadzi Postępowanie z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „Pzp”). w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 Pzp. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 16 grudnia 2024 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 768858-2024. W rozdziale X ust....

KIO 740/25

26.03.2025 postanowienie
umorzone
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie
Meritum

odwołujący wykazał interes w uzyskaniu zamówienia i możliwość poniesienia szkody jako przesłanki materialnoprawnej dopuszczalności odwołania z art. 505 ust. 1 Ustawy. Wobec złożenia przez odwołującego oświadczenia w trybie art. 520 Ustawy o wycofaniu złożonego odwołania izba uznała, że zachodzą przesłanki umożliwiające umorzenie postępowania odwoławczego w trybie art. 568 pkt. 1 Ustawy....

KIO 754/25

26.03.2025 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zwoleń
Meritum

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym akt sprawy odwoławczej Izba postanowiła odwołanie odrzucić. Na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron i uczestnika, Izba doszła do przekonania, że zachodzą przesłanki do odrzucenia odwołania na podstawie art. 528 pkt 3 ustawy Pzp, bowiem odwołanie zostało wniesione po upływie terminu określonego w ustawie . Wymaga wskazania, że w myśl przepisu art....

KIO 940/25

26.03.2025 postanowienie
umorzone
Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie
Meritum

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie zwany dalej „zamawiającym”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz.U. z 2024, poz.1320 ze zm. ) zwanej dalej: „Pzp” w trybie przetargu nieograniczonego pn. Usługa pralnicza o numerze referencyjnym: ZP/2501/20/25, zwane dalej „postępowaniem”....