Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

23 orzeczeń w bazie

KIO 1635/25

21.05.2025 postanowienie
umorzone
Polskie Porty Lotnicze S.A.
Meritum

Zamawiający Polskie Porty Lotnicze S.A., ul. Żwirki i Wigury 1, 00-906 Warszawa, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego ‎ pn. „Wykonanie projektu wielobranżowego w zakresie instalacji urządzeń EDSCB (Explosive Detection System for Cabin Baggage) normy min. C3, dostawa, instalacja, uruchomienie ‎ i integracja z systemem administracyjnym 15 automatycznych linii Kontroli Bezpieczeństwa”, nr referencyjny: 229/PN/ZP/TLLZ/24....

KIO 1707/25

21.05.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Kruklanki
Meritum

powyższe czynności Zamawiającego doprowadziły do tego, iż wniesione odwołanie utraciło swój byt. Tym samym nie istnieje, tzw. substrat zaskarżenia, niezbędny do tego, aby Izba mogła rozpoznać odwołanie merytorycznie i stwierdzić, czy Zamawiający dopuścił się naruszenia przepisów Pzp. W tej sytuacji dalsze postępowanie stało się zbędne. W konsekwencji Izba, na podstawie art. 568 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz....

KIO 1735/25

21.05.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu
Meritum

Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu (dalej: Zamawiający) prowadzi na podstawie przepisów ustawy z 11 września 2019 r. — Prawo zamówień publicznych postępowanie ‎ w trybie podstawowym pn.: „Dostawa ambulansu sanitarnego typu B”, nr postępowania TP/06/25, (dalej: Postępowanie). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 29 kwietnia 2025 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2025/BZP 00211239. 5 maja 2025 r. wykonawca W.A.S. Wietmarscher-Polska sp....

KIO 1638/25

21.05.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty Praga-Południe
Meritum

Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty Praga-Południe – prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „ Zakup i dostawa komputer ó w dla plac ó wek o ś wiatowych Dzielnicy Praga-Po ł udnie m.st. Warszawy”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: OJ S 76/2025 17/04/2025 z dnia 17/04/2025. W dniu 28 kwietnia 2025 r....

KIO 1553/25

21.05.2025 wyrok
oddalone
Miasto Tomaszów Lubelski
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie.   Izba stwierdziła, że Odwołujący wykazał posiadanie legitymacji uprawniającej do wniesienia odwołania, stosownie do dyspozycji art. 505 ust. 1 Pzp. Izba ustaliła, jak poniżej: Zgodnie z treścią Specyfikacji Warunków Zamówienia, „ Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę 3 szt....

KIO 1637/25

21.05.2025 postanowienie
umorzone
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Meritum

Zamawiający Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu prowadzi z zastosowaniem przepisów ustawy z 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 oraz z 2025 r. poz. 620 dalej: „ustawa Pzp”) w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie pn.: „99.2024 Zarządzanie i nadzór nad realizacją zamierzenia inwestycyjnego pn. Budowa budynku dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu”....

KIO 1679/25

21.05.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Redzikowo
Meritum

Przystępujący nie wniósł sprzeciwu ‎ co do uwzględnienia odwołania. Biorąc pod uwagę powyższe, Izba uznała, że zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 522 ust. 2 Pzp. Zgodnie z treścią tego przepisu jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powt...

KIO 1517/25

21.05.2025 wyrok
uwzględnione
Gmina Iłża
Meritum

Izba ustaliła, że nie została wypełniona żadna z przesłanek, o których stanowi art. 528 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz.1320 ze zm.) skutkujących odrzuceniem odwołania. Odwołanie zostało wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 18 kwietnia 2025 roku wobec czynności Zamawiającego z dnia 8 kwietnia 2025 roku. Izba ustaliła, że Odwołujący przekazał w ustawowym terminie kopię odwołania Zamawiającemu....

KIO 1555/25

21.05.2025 wyrok
oddalone
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Meritum

Odwołanie nie zasługuje na uwzględnienie. Odwołujący nie wykazał, aby Zamawiający naruszył jakikolwiek przepis prawa poprzez brak przyznania Odwołującemu punktów w kryterium pozacenowym – doświadczenie koordynatora umowy. Odwołujący stwierdził w treści odwołania, że „W treści samego formularza ofertowego Zamawiający nie referował ściśle do nazwy stanowiska tj....

KIO 1759/25

21.05.2025 postanowienie
umorzone
Centrum Usług Wspólnych Miasta i Gminy Muszyna
Meritum

Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym pn. „Dowóz uczniów do szkół na terenie Gminy Muszyna w okresie ‎ od kwietnia 2025 roku do czerwca 2027 roku”. Numer ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: 2025/BZP 00145528/01 Data publikacji: 13/03/2025 W dniu 5 maja 2025 roku odwołujący wniósł odwołanie. W dniu 8 maja 2025 roku odwołujący złożył oświadczenie w sprawie cofnięcia odwołania z dnia 5 maja 2025 roku....