Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

36 orzeczeń w bazie

KIO 5332/25

22.12.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Czerwonka
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 5123/25

22.12.2025 postanowienie
umorzone
Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach
Meritum

zachodzą podstawy do umorzenia postępowania odwoławczego w oparciu o art. 568 pkt 1 ustawy Pzp, w myśl którego Izba umarza postępowanie odwoławcze, w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. O kosztach postępowania odwoławczego Izba orzekła na podstawie art. 557 i art. 575 ustawy Pzp w zw. z § 9 ust. 1 pkt 3 lit....

KIO 4984/25

22.12.2025 postanowienie
umorzone
Skarb Państwa - Minister Cyfryzacji, w imieniu i na rzecz którego działa Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od nich wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Izba ustaliła, że do postępowania odwoławczego po stronie odwołującego przystąpienie zgłosił wykonawca Suntar Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tarnowie. Zgłoszenie przystąpienia spełniało warunki określone w art. 525 ust. 1 i 2 ustawy Pzp....

KIO 4937/25

22.12.2025 postanowienie
umorzone
PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna
Meritum

Ze względu na fakt, że odwołanie można cofnąć w każdym czasie do zamknięcia rozprawy, jego cofnięcie zgodnie z art. 520 ust. 1 i 2 PZP oznacza, że postępowanie odwoławcze podlega umorzeniu. Dlatego też postanowiono jak w sentencji. Na podstawie § 9 ust. 1 pkt. 3 lit. a rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania z dnia 30 grudnia 2020 r....

KIO 5080/25

22.12.2025 postanowienie
umorzone
Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie w Białymstoku
Meritum

Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie w Białymstoku (dalej „zamawiający”) prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w trybie przetargu nieograniczonego, o wartości przekraczającej kwoty progów unijnych, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. ‎ z 2024 r., poz....

KIO 5114/25

22.12.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Miasta Gdyni
Meritum

Zamawiający: Gmina Miasta Gdyni działająca w imieniu własnym oraz w imieniu i na rzecz: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni prowadzi w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Rozbudowa ul. Wiczlińskiej na odcinku od stacji gazowej „Wiczlino” do SP 37 w Gdyni” (numer referencyjny: UI.271.1.5.2025). Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w DZ. U. UE pod nr 450803-2025, numer wydania Dz.U....

KIO 5269/25

22.12.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Lubliniec
Meritum

Odwołujący, tj. wykonawca 4NetiC Technology spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wilkasach, 22 grudnia 2025 r., tj. przed rozprawą, cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej 25 listopada 2025 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na dostawy pn. „Dostawa sprzętu dla Gminy Lubliniec na potrzeby realizacji projektu Cyberbezpieczny Samorząd”, znak sprawy: ZZ.271.00020.2025....

KIO 5190/25

22.12.2025 postanowienie
umorzone
Gmina Pelplin
Meritum

Zgodnie z art. 522 ust. 2 ustawy Pzp jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu....

KIO 4942/25

22.12.2025 postanowienie
umorzone
Komenda Stołeczna Policji
Meritum

zamawiający uwzględnił w całości zarzuty przedstawione w odwołaniu, a przystępujący po stronie zamawiającego nie wniósł sprzeciwu wobec uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu , wobec czego hipoteza normy prawnej wynikającej art. 522 ust. 2 Pzp została spełniona – co uzasadniało umorzenie postępowania odwoławczego na podstawie tego przepisu....

KIO 4888/25

22.12.2025 postanowienie
odrzucone
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Ośrodek Transportu Leśnego Świebodzin
Meritum

Izba ustaliła, iż w dniu 5 listopada 2025 r. wykonawca Maszyny Leśne.eu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Augustowie, dalej „Odwołujący”, wniósł do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie. Dalej, Izba ustaliła, że Zamawiający przekazał kopię odwołania innym wykonawcom w dniu 5 listopada 2025 r. W terminie wynikającym z art. 525 ust. 1 ustawy Pzp do postępowania odwoławczego nie zgłosił przystąpienia żaden wykonawca....