Wyszukiwarka orzeczeń KIO — wyroki i orzeczenia zamówień publicznych

Przeszukuj tysiące orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej, sądów okręgowych, apelacyjnych i Sądu Najwyższego. Wyszukiwarka AI znajduje podobne wyroki po znaczeniu — nie tylko po słowach kluczowych.

126 orzeczeń w bazie

KIO 305/26

27.03.2026 postanowienie
umorzone
Jastrzębska Spółka Węglowa Spółka Akcyjna
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Ustalono także, że do Prezesa Izby w ustawowym terminie wpłynęło zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów Spółka Akcyjna z siedzibą w Tarnowskich Górach po stronie zamawiającego....

KIO 933/26

26.03.2026 postanowienie.
umorzone
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju
Meritum

Przed otwarciem rozprawy (pismem z 25 marca 2026 roku), odwołujący - wykonawca 4PPL sp. z o.o. z siedzibą w Groblicach , cofnął odwołanie wniesione do Prezesa Izby ‎ w postępowaniu prowadzonym przez zamawiającego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju , pn.: „ Zakup wyposażenia informatycznego w celu zwiększenia dostępności do onkologicznych świadczeń zdrowotnych dla Oddziału Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej, Oddziału...

KIO 5979/25

24.02.2026 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. w Jastrzębiu-Zdroju
Meritum

Art. 16 Pzp stanowi, że Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób: 1) zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców; 2) przejrzysty; 3) proporcjonalny. Art. 107 ust. 2 Pzp stanowi, że Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, o ile przewidział to w ogłoszeniu o zamówien...

KIO 5856/25

19.02.2026 postanowienie
zwrócone
Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II
Meritum

W dniu 29 grudnia 2025 r. wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie Adamar Spółka Cywilna B.S., E.C., ul. Szkolna 7, 44-335 Jastrzębie-Zdrój zwanego dalej „Odwołującym”, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: Świadczenie usługi cateringowej na potrzeby uczniów Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju....

KIO 5777/25

09.02.2026 postanowienie
umorzone
Miejski Zarząd Nieruchomości
Meritum

Zgodnie z art. 520 ust. 1 Pzp, odwołujący może cofnąć odwołanie do czasu zamknięcia rozprawy. Stosownie do ust. 2 tego artykułu, cofnięte odwołanie nie wywołuje skutków prawnych, jakie ustawa wiąże z wniesieniem odwołania do Prezesa Izby. Zgodnie natomiast z art. 568 pkt 1 Pzp, Izba umarza postępowania odwoławcze, ‎ w formie postanowienia, w przypadku cofnięcia odwołania. Biorąc pod uwagę powyższe oraz uwzględniając oświadczenie Odwołującego z dnia 06 lutego 2026 r....

KIO 5295/25

13.01.2026 wyrok
uwzględnione
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
Meritum

Skład orzekający Izby ustalił, że nie została wypełniona żadna z przesłanek skutkujących odrzuceniem odwołania na podstawie art. 528 Pzp, a Wykonawca wnoszący odwołanie posiadał interes w rozumieniu art. 505 ust. 1 Pzp, uprawniający do jego złożenia. Skład orzekający Izby dopuścił w niniejszej sprawie dowody z : dokumentacji postępowania o zamówienie publiczne nadesłanej przez Zamawiającego do akt sprawy w postaci elektronicznej, w tym w szczególności Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dale...

KIO 5403/25

07.01.2026 postanowienie
umorzone
Miasto Jastrzębie-Zdrój
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie czyni zadość wymogom proceduralnym zdefiniowanym ‎ w Dziale IX ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, tj. odwołanie nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony od niego wpis. Izba ustaliła, ‎ że nie zaistniały przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, które skutkowałyby odrzuceniem odwołania....

KIO 4867/25

02.12.2025 postanowienie
umorzone
Miasto Jastrzębie-Zdrój
Meritum

Izba stwierdziła, że odwołanie nie zawierało braków formalnych, został uiszczony od niego wpis, nie zaistniały również przesłanki określone w art. 528 ustawy Pzp, których skutkiem byłoby odrzucenie odwołania. Do postępowania odwoławczego nie przystąpił żaden wykonawca. W odpowiedzi na odwołanie – piśmie z 12 listopada 2025 r. zamawiający oświadczył, że uwzględnia w odwołanie całości i wnosi o umorzenie postępowania odwoławczego na posiedzeniu niejawnym....

KIO 4446/25

25.11.2025 postanowienie
umorzone
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
Meritum

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z siedzibą w Jastrzębiu - Zdroju, zwana dalej „zamawiającym”, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj.: z dnia 14 lipca 2023 r., Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na „Najem dla JSW S.A....

KIO 4043/25

04.11.2025 wyrok
oddalone
Jastrzębska Spółka Węglowa Spółka Akcyjna
Meritum

Do rozpoznania odwołania zastosowanie znajdowały przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące w dacie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia , (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. , poz. 1320 ze zm. ), dalej jako Ustawa. Rozpoznając odwołanie Izba miała na uwadze stan faktyczny ustalony w oparciu o dokumentację postępowania złożoną do akt sprawy, a także stanowiska prezentowane ustnie na rozprawie i w pismach procesowych....